logo yeni

Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü?

Çok
2 ay 2 hafta önce #17007 Yazan: Discover4
Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü ?

Son zamanlarda düşündüğüm tek şey bu. Kendimi ögretmenlik mesleğinde mutlu hissetmiyorum. Maaşı,tatili, kutsal bir görev olması falan bana cazip gelmiyor. Çok mutsuzum.. Eve geldiğimde mutsuzluğum aileme yansıyor, birbirimizle konuşmak bile istemiyoruz. Bitik bir durumdayım. Lütfen hemen yargılamayın beni. Öğretmenlikten memurluğa geciş yapma şansım var mı? Varsa ne gibi şartları var? Bu konuda bilgisi olan birileri varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen Allah rızası için..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce #17009 Yazan: muna
muna tarafından Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü? konusunda yanıtlandı
Kadrolu öğretmenlikten, durumunuza uygun başka bir memuriyet kadrosuna atanabilirsiniz.
Bu atama, kurum içi veya kurumlararası naklen atama suretiyle gerçekleşir.
kurumunuza başvurarak durumunuza uygun bir kadroya atanma talebinde bulunabileceğiniz gibi, başka kurumlara da başvurarak durumunuza uygun bir kadroya atanmayı isteyebilirsiniz.
Atanma talebiniz kurumların takdiri ile değerlendirilecek ve eğer talebiniz uygun görülürse başka kurumlar için kurumunuzdan muvafakat alarak, kendi kurumunuz için ise muvafakate gerek kalmadan atamanız yapılır.
Ancak meslek değiştirirken, atanacağınız kadronun ve kurumun özelliklerini de değerlendirip şimdiki mesleğinizle kıyasladıktan sonra karara vermeniz daha uygun olacaktır diye düşünüyorum..

Çok
2 ay 2 hafta önce #17011 Yazan: Discover4
Ve hocam ben sözleşmeliyim bu durumda geçme şansım var mi onu araştırıyorum ama hiç bir bilgiye rastlamadim ne yapacağımı şaşırdım artık

Çok
2 ay 2 hafta önce #17013 Yazan: lazslo
lazslo tarafından Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü? konusunda yanıtlandı
4/B statüsünde sözleşmeli çalışan bir personelin memur kadrolarına atanması ilk defa atanma sürecinde olduğu gibidir, sınava girmeniz gerekir. Naklen atanma imkanı bulunmamaktadır.

Çok
2 ay 2 hafta önce #17019 Yazan: Discover4
Peki geri hizmete atanma durumu yok mudur hocam

Çok
2 ay 2 hafta önce #17021 Yazan: metinc
metinc tarafından Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü? konusunda yanıtlandı
Geri hizmet nedir?

Sayfa oluşturma süresi: 0.590 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.