logo yeni

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının nedir

Daha
3 yıl 10 ay önce #2159 yazan jebani
jebani konu oluşturdu: Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının nedir
hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının memuriyete ve memuriyete geri dönmeye etkisi nasıldır

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 10 ay önce #2164 yazan Çalkarakuş
Çalkarakuş konu cevapladı: Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının nedir

Daha
3 yıl 10 ay önce #2539 yazan kenan sever
kenan sever konu cevapladı: Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının nedir
Verdiğiniz yazı gerçekten açıklayıcı bir yazı ama öte yandan çok uzun ve hukuksal bir metin.

Şahsen ben hepsini bitiremedim okumaya sıkılıyor insan ama benim yazının ilk kısmından anladığım hükmün açıklanmasının geri bırakılması durumunda snık 5 yıl süre ile denetim altında oluyor ve ceza almıyor, 5 yıl içinde suç işlemezse mevcut cezada siliniyor. şeklinde özetlenebilir

Daha
3 yıl 10 ay önce - 3 yıl 10 ay önce #2544 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının nedir

jebani yazan: hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının memuriyete ve memuriyete geri dönmeye etkisi nasıldır

Sayın ZEBANİ,

Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması durumunda (bu tür kararlar, süresi iki yıla kadar olan mahkûmiyetler için verilebilmektedir), ortada bir mahkûmiyet hükmünün varlığından söz edilemeyeceğini ve bu şekilde verilen bir kararın memuru olmaya ve memur kalmaya engel teşkil etmeyeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 10 ay önce yazan papatya.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.494 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.