logo yeni

Kurum değiştirme ve hizmet birleştirme

Çok
4 ay 4 gün önce #16756 Yazan: nedim14
Arkadaşlar merhaba

birkaç sorum olacak tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

adalet bakanlığında 657 bilgisayar teknisyeni olarak görev yapmaktayım, sağlık bakanlığına sözleşmeli hemşire olarak atandım , istifa edip sağlık bakanlığına geçeceğim

1. istifa dilekçesi verirken başka kuruma atandığımı belirteyim mi? süreç nasıl işliyor, ortalama kaç gün sürüyor, kurumda personel sıkıntısı yok

2. adalet bakanlığında yaklaşık 6 yıllık hizmetim var bu hizmet gideceğim sözleşmeli hemşirelikte (kadroya geçtikten sonra veya sözleşmeli iken) derece kadememe etki edecek mi acaba, hizmet birleştirmesi dedikleri olay nasıl olacak?

3. yeni atandığım kurumda 1 yılım dolmadığı için mazeret izni dışında izin yok ancak daha önce kamu personeli olduğum için acaba 20 günlük izin hakkım oluyor mu?

arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim, eğer mümkünse cevaplarınızın hangi kanun veya yönetmelik de geçtiğini de yazarsanız çok sevinirim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 3 gün önce #16763 Yazan: nazli
nazli tarafından Kurum değiştirme ve hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Memur statüsünden 4/B sözleşmeli statüye geçişte eski kurumunuzdan izin almaya gerek bulunmuyor.
Sözleşmeli personelin derece kademesi bulunmuyor. Memuriyette geçen hizmetler bu yönüyle sözleşmeli personeli etkilemez.
1 yıldan fazla hizmetiniz olması nedeniyle, sözleşmeli statüye geçtiğinizde yıllık izin kullanabilirsiniz.
İzin hakları ve diğer bazı işlemler yönüyle, hizmet bilgilerinizin resmi olarak yeni kurumunuzda da olması gerekecektir. Bunu eski kurumuzda gerekli belgeleri alıp yeni kurumunuza vererek de sağlayabilirsiniz.
Hizmet birleştirmesi ise emeklilik ile alakalı bir durumdur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedim14

Çok
4 ay 3 gün önce #16764 Yazan: nedim14
nedim14 tarafından Kurum değiştirme ve hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
nazlı hanım öncelikle teşekkür ederim, sözleşmede derece kademe yok ama kadroya geçersek önceki hizmetim kadro derecemi etkiler mi (kurumlar ve meslekler farklı olduğu için sıkıntı olur mu acaba), hizmet birleştirmesini hemen mi yapmak lazım yoksa emeklilik yaklaşınca mı acaba

Çok
4 ay 3 gün önce #16766 Yazan: nazli
nazli tarafından Kurum değiştirme ve hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Yeniden kadroya geçmeniz durumunda, kadroya geçme şeklinize ve geçeceğiniz kadroya göre geçmiş hizmetleriniz derece/kademenizde değerlendirilir.
Hizmet birleştirmenizin yeni görevinize geçiş aşamasında yapılmasının size herhangi bir zararı olmaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedim14

Sayfa oluşturma süresi: 0.585 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.