logo yeni

Tayin

Çok
6 ay 3 hafta önce - 6 ay 3 hafta önce #16689 Yazan: Damla48
Tayin, Damla48 tarafından oluşturuldu
Merhabalar. Benım durumum şöyle annemin yüzde 98 engelli raporu var ancak yanında babam da var babam da çalışıyor devlet dairesinde. Ben 2016 yılında evlendım sgk da memur olarak çalışıyorum eşim ise jandarma personeli es durumundan muğla ya tayınımı istedim şuan muğladayız. Eşim 4 yıldır burda henüz doğu görevini yapmadı. Benim sorum şu ben annemın durumundan dolayı Uşak a tayın isteyebilir miyim eşimde aynı şekilde bunu sebep gösterip tayin isteyebilir miyiz uşağa ? Nasıl bi yol izleyebiliriz teşekkürler şimdiden..
Son Düzenleme: 6 ay 3 hafta önce Düzenleyen:Damla48 Neden: Ekleme

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 2 hafta önce - 6 ay 2 hafta önce #16691 Yazan: metinc
metinc tarafından Tayin konusunda yanıtlandı
SGK Atama ve Yerdeğiştirme yönetmeliği madde 14/A hükmü şöyledir:

"(1) İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir."

Bu hükme göre bakmakla yükümlü olduğunuz birinci derecede engelli yakınınız için tayin isteyebilirsiniz. Ancak yanında memur olan babanız varsa anneniz sizin için "bakmakla yükümlü olan" kapsamına girmemektedir. Bu yüzden talebiniz kurumunuz tarafından reddedilebilir. Yine de kurumunuza başvurursanız durumunuza anlayış göstererek yardımcı olabilirler.
Son Düzenleme: 6 ay 2 hafta önce Düzenleyen:metinc
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Damla48

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.466 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.