logo yeni

Paramedik Eş Durumu

Çok
2 ay 3 hafta önce - 2 ay 3 hafta önce #16679 Yazan: Bilmuh
Paramedik Eş Durumu, Bilmuh tarafından oluşturuldu
Merhabalar.4A statüsünde kadrolu olarak çalışmaktayım. Kurumumun taşrası bulunmamakta yani çakılı kadro durumundayım. 4B Sözleşmeli Personel statüsünde Paramedik olarak atanan eşimin yanıma eş durumu ile gelmesi mümkün müdür? Benim kadrolu onun sözleşmeli olması bir şeyi değiştirir mi?Sözleşmeli sağlık personelinin 4 yıl yer değiştirememesi gibi bir durum var mıdır? Eşimin yanıma eş durumundan gelebilmesi durumunu açıklayabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 2 ay 3 hafta önce Düzenleyen:Bilmuh

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #16680 Yazan: muna
muna tarafından Paramedik Eş Durumu konusunda yanıtlandı
Sözleşmeli sağlık personelinin eş durumundan nakli konusundaki düzenlemeye göre;
663 sayılı Kanunun 45/A maddesi kapsamında 4/B sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına atananlar dört yıl süreyle kurum içi yer değişikliği yapamazlar.
Sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerinde, sağlık personelinin eşi bu personele tabi sayılmaktadır.
Ancak sizin de eşinizin yanına atanamıyor olmanız karşısında,
eşinizin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda, eş durumu nedeniyle eşiniz hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere kurum içi yer değiştirme suretiyle atanabilir diye düşünüyorum

Çok
2 ay 3 hafta önce #16686 Yazan: Bilmuh
Bilmuh tarafından Paramedik Eş Durumu konusunda yanıtlandı
Peki benim kadrolu eşimin sözleşmeli olması bir şeyi değiştirir mi? Yoksa ikimizinde sözleşmeli olması mı gerekir? Böyle bir durum var mı acaba ya da sağladığı bir kolaylık var mıdır?

Sayfa oluşturma süresi: 0.503 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.