logo yeni

calisanlar2 copy

görevlendirme

Çok
2 yıl 9 ay önce #16671 Yazan: hk_61
görevlendirme, hk_61 tarafından oluşturuldu
1-kurum amiri tarafından kurum içinde herhangi bir birime yapılan görevlendirmede, görevlendirme yazısı ne şekilde olmalıdır verilen görevin açıkça belirtilmesi gerekmekte midir? veya şu birimde görevlendirildiniz yazması kafimi dir? ayrıca bir şefe veri hazırlama ve kontrol işletmeninin yapması gereken işler yaptırılabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 9 ay önce #16672 Yazan: kuzey
kuzey tarafından görevlendirme konusunda yanıtlandı
(Bu sitede yer alan bir yazıdan alıntı)
"657 sayılı Devlet Memurları Kanununda memurların kurum içi geçici görevlendirme hususu düzenlenmemiş olmakla birlikte, çeşitli maddelerinde “geçici bir görevin yapılması” şeklinde ifadelere yer verilmiştir.

Öte yandan, kurumlar tarafından zorunlu olarak yürütülen görevlerin yerine getirilmesinde, personelin kurum içinde geçici olarak görevlendirilmesi yolu genellikle kaçınılmaz olmaktadır. Bu çerçevede, kurum içi geçici görevlendirmeler; bazen bir toplantıya, seminere veya eğitime katılma şeklinde olabileceği gibi, bazen de bir hizmet birimi tarafından yürütülen işlemlerin personel yetersizliğinden kaynaklı olarak aksamaması için de yapılabilir.

Kurum içi geçici görevlendirmelerde, memurların istekli olup olmamasına bakılabildiği gibi, memurun isteğine bakılmaksızın amirleri tarafından geçici görevlendirme yapılması yoluna da gidilebilmektedir."

urum içinde yetkili amir, bir personelin başka bir birimde görevlendirilmesini sağlayabilir. Bu yönde bir işlem gerçekleştirilmesine ilişkin yazının olması yeterlidir. Yazının belli bir şekil kuralı yoktur.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.124 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.