logo yeni

calisanlar2 copy

Aylıksız izinde olan memur naklen tayin isteyebilir mi?

Çok
2 yıl 10 ay önce #16646 Yazan: İsyankaaar
Yeni kurulan bir kurumda görev yapmaktayım, temmuz-agustos döneminde tayin islemine tabi olacağız,ancak bununla ilgili kurum henüz bir düzenleme yapmadığıdan tam olarak nasıl uygulanacağını bilemiyorum.
Askerlik hizmeti mecburiyeti sebebiylede, Mayıs başı gibi askere gideceğim. Bu durumda ben askerdeyken, tayin isteyebilir miyim? Tayin çıkarsa baslayamama sebebi(15 günlük süre) herhangi bir sorun yaşar mıyım? Yada kuruma durumu belirten dilekçe yazıp, mazeretimi belirtip dönüşte tayin yapıldığı yerde iş başı yapabilir miyim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16647 Yazan: osman1
Aylıksız izindeki memur çalışmıyor olduğundan ve izin dönüşü tanınan süre içinde göreve başlayıp başlamayacağı belli olmadığından, izin süresi içerisindeki tayin taleplerinin değerlendirilmesinin mümkün olamayacağını, ancak izin sonrası göreve başladıktan sonra veya göreve başlama başvuru aşamasında yer değişikliği talebinde bulunulmasının söz konusu olabileceğini düşünmekteyim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: İsyankaaar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16648 Yazan: İsyankaaar
Cevap için teşekkürler, ancak bir süredir bu konuda tam bir netlik bulamıyorum.

https://m.sgkrehberi.com/haber/default.aspx?id=119670

https://sorucevap.memurlar.net/soru/779/
https://sorucevap.memurlar.net/soru/439/
https://sorucevap.memurlar.net/soru/608

Dbp sitedinde de görüşlerde birşey söylenmemiş, yukarıda paylaştığım linklerde olabileceği de gözüküyor. Ancak işin tam nasıl olacağı muallak, sizin söylediğiniz de mantıklı. Keşke izin alip, gelip tebliğ yapılıp oradan atanabilcegimiz yere gidip başlayıp tekrar askere gitme durumu olsa, ancak buda pek mümkün gözükmemektedir. Zorunlu olarak yapılmış olan bir hizmetten dolayi (askerlik) mağdur olma ihtimaliyle karşı karşıyayım sanırım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16649 Yazan: osman1
Askerde iken naklen tayin talebinde bulunmanıza engel bir durum yok. Ancak, ben bu talebin kurumunuz tarafından değerlendirilmesinin ancak askerlik bitimi memuriyete başlamak istemeniz durumunda değerlendirileceğini düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.163 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.