logo yeni

calisanlar2 copy

farklı kurum geçiş

Çok
2 yıl 10 ay önce #16607 Yazan: ali SOYDAN
farklı kurum geçiş, ali SOYDAN tarafından oluşturuldu
Hemşirelik lisans mezunu olup şuan sözleşmeli(4+2 ataması) olarak sağlık bakanlığında 3 ay'dır görev yapmaktayım.Bu arada sosyal hizmet lisans lisans bölümünden mezun oldum.Aile ve sosyal hizmet mudurlugunde görev almak istiyorum.Kurumların farklı olması ve her iki bölümün Lisans seviyesinde olduğunu göz önüne alirsak Kadro geçiş işleminde nasıl bi yol izlemem gerekiyor ve sağlık bakanlığı muvafakatname verir mi ?Bilgilendirirseniz sevinirim tskrler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16610 Yazan: nazli
nazli tarafından farklı kurum geçiş konusunda yanıtlandı
3/10/2016 tarihli ve 676 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli sağlık personeli olarak çalışıyor olmanız halinde, bu konudaki mevzuatın "sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz." şeklindeki hükmü gereği, çalışma süresi şartını tamamlamadan başka bir yere (kurum içi veya kurumlararası) atanmanız, aile birliği mazereti (belli şartlarla) dışında mümkün olamayacaktır.
Ancak, yeniden KPSS'ye girerek alacağınız puanla aynı kurumda ya da başka bir kurumda görev almanız (aynı unvanda ya da başka bir unvanda) mümkün olabilecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16614 Yazan: ali SOYDAN
ali SOYDAN tarafından farklı kurum geçiş konusunda yanıtlandı
4/B'linin sadece aynı kurum içindeki nakli yapılabilmektedir. Başka bir kuruma naklen gitmek mümkün değildir. Sağlık Bakanlığı uygulamaısnda, Sağlık Bakanlığı, TKHK, THSK aynı kurum kabul edilmektedir.
şekline bi madde gördüm bu ne anlama geliyor acaba

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16616 Yazan: nazli
nazli tarafından farklı kurum geçiş konusunda yanıtlandı
4/B personelin kurum içi nakli mümkün olmakla birlikte, 3/10/2016 tarihli ve 676 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli sağlık personeli için kurum içi nakil de ancak aranan süre şartının dolması ile mümkün olabilmektedir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ali SOYDAN

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.141 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.