logo yeni

memurun öğretmen eşinin yanına nakil olması

Daha
1 ay 1 hafta önce #16552 yazan pctekniker
pctekniker konu oluşturdu: memurun öğretmen eşinin yanına nakil olması
Merhabalar,
Araştırdım ama durumuma uyan emsal karar bulamadım.

Ankara’da bakanlıkta bilgisayar teknikeriyim. Atandıktan 1 yıl sonra evlendim. Eşim Hatay’nın bir köyünde öğretmen. Eşimin annesinin sağlık sorunları sebebiyle ailesi ile birlikte kalmakta ve onlara kendisi bakmaktadır. Elimizde sağlık raporuda var fakat raporda "hayatını tek başına devam ettiremez" ibaresi yok ama annesi yürümekte zorlanmakta birinin desteği olmadan işlerini yapmakta çok zorlanmaktadır.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine nakil olmak için dilekçe verdim muvafatım bakanlıktan istendi ama bakanlık göndermeyeceğini söylüyor. Eşimin Ankara’ya gelmesi hem kendisi hem ailesi açısından olumsuz sonuçlar doğuracağı için böyle bir şeyi istemiyoruz. Bakanlığın işleminin iptali için mahkemeye gitmek istiyorum ama durumuma benzer emsal karar var mıdır, mahkemeyi kazanma olasılığın nedir sizlerinde görüşünü almak isterim. Yardımcı olursanız çok seviniriz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 1 hafta önce #16554 yazan feylesof
feylesof konu cevapladı: memurun öğretmen eşinin yanına nakil olması
Aşağıdaki linke bakabilirsin. Aday memur isen beklemen gerekir onun dışında kazanma ihtimalin bulunuyor.

https://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/3500-muvafakat-talebinin-reddine-karsi-memura-ornek-kararlar.html

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 ay 1 hafta önce #16557 yazan pctekniker
pctekniker konu cevapladı: memurun öğretmen eşinin yanına nakil olması
Öncelikle çok teşekkür ederim. Aday memur değilim adaylığım kalktı.

Gönderdiğiniz linkte;

“2.Aile birliğinin bozulması: “
Durumumum buna girmekte ama o örnekte eşin “zorunlu atamaya tabi olduğu,” ibaresi var. Benim eşim öğretmen olduğu için böyle bir durumu yok. Ayrıca ailesi Ankaraya gelmeyi istemediği için kendisi de istemiyor doğal olarak. Kurumumun muvafakat vermemesi demek bu insanları rızaları dışında, istemediği yerde yaşatmak demek oluyor aslında bir anlamda. Bu durumda mahkeme lehimize karar verir mi sizce?

“3.Aynı konumdaki personele daha önce muvafakat verilmiş olması: “
Daha önce eş durumu gibi ya da daha önemli bir mazireti olmayanlara bile muvafakat verilmiş ama bir teknikere verilmiş mi bilgi alamadım. Gidenler genelde GIH sınıfından. Sınıfa göre bir ayrım olabilir mi sizce?

Ayrıca muvafakatıma neden olumsuz bakıldığı hakkında bilgi almaya çalıştım. Sebebi personel ihtiyacı ya da ohal deniyor. Bu kurum için bir maziret olabilir mi?

cevap verirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Daha
1 ay 1 hafta önce #16558 yazan nazli
nazli konu cevapladı: memurun öğretmen eşinin yanına nakil olması
Öğretmenler de zorunlu yer değiştirmeye tabi memurlar kapsamındadır.
Bu nedenle, aşağıda link verdiğim karar sisin durumunuza da örnek olabilecek bir karardır.
https://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/3095-muvafakat-vermemek-es-durumu-tayinini-engelleyemedi.html

Sayfa oluşturma zamanı: 0.507 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.