logo yeni

Sağlık Bakanlığı Aday Memur Tayini

Çok
8 ay 6 gün önce #16546 Yazan: ozbl146
Sağlık Bakanlığı tarafından son yapılan düzenleme çerçevesinde aday memurluk süreci tamamlanmadan tayin isteyebilme hakkı getirildi diye biliyorum. Ancak bu haktan sadece eş durumu özrü bulunanlar yararlanabilecek gibi bir durum var. Eğitim tayini yapmak isteyen aday memurlar, adaylık süreci bitmeden tayin başvurusu yapabilir mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 6 gün önce #16547 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Sağlık Bakanlığı Aday Memur Tayini konusunda yanıtlandı
Sağlık bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 16/2/g maddesinde “Sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere,” bir defaya mahsus olmak üzere atanabilecekleri belirtilmiş ve 30 uncu maddesinde ise, 16/2 maddesi kapsamında atanacaklar için 2 yıl görev yapmış olma şartı aranmaz hükmüne yer verilmiştir. Öte yandan adaylık dönemine ilişkin sınırlama da Mart 2018 itibariyle kaldırılmıştır.
Eğitim özrü sebebiyle atama talebi için adaylığın kalkmış olması gerekmiyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.533 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.