logo yeni

Eş durumu

Çok
6 ay 3 hafta önce #16507 Yazan: Metsume
Eş durumu, Metsume tarafından oluşturuldu
Merhaba. Ben eş durumu tayini istedim. Kurumlar arasında sıkıntı çıkmadı muvafakatlar ve yazışmalar bittikten sonra müracaat ettiğim kadroya bakanlık tarafından yazı bakanlığa gittiği anda başka birinin ataması yapılacak mahkeme kararı var denilerek bloke koyuldu. Benim yazıma olumsuz yazacakları bilgisini aldım. Bu durumda hukuki olarak dava açma hakkım varmıdır.teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 3 hafta önce #16508 Yazan: nazli
nazli tarafından Eş durumu konusunda yanıtlandı
Başka bir kuruma atama öncesinde muvafakat istenmesi ve muvafakatin verilmiş olması, atamanın da mutlaka yapılacağı anlamına gelmez. Atama yapacak olan kurum, atama işlemini yapıncaya kadar olan aşamada herhangi bir sebeple atama yapmama yoluna gidebilir.
Öte yandan, belirttiğiniz durumda yargı kararı gereği atama yapılması halinde boş kadronun kalmayacağı durumda, muvafakat alan kurum atama yapma konusunda fiili imkansızlıkla da karşılaşabilir.
İdarenin işlemine karşı (atama yapmama) dava açmanız hukuken mümkündür. Açacağınız dava sonucunda neler olabileceğini değerlendirerek, dava açma/açmama kararını verebilirsiniz.

Çok
5 ay 6 gün önce #16626 Yazan: cevo
cevo tarafından Eş durumu konusunda yanıtlandı
Üniversitede memurum.. esim özelde calisyor 3 yildir.. eşimin olduğu ile nasil geçebilirim nasil bir süreç izlemem gerek muvafakat vermezseler dava acsam kazanir miyim? Bir yolunu bulup gecmem gerekiyor tsk ederim...

Sayfa oluşturma süresi: 0.528 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.