logo yeni

BELEDİYE NORM KADRO HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ

Çok
7 ay 1 hafta önce #16367 Yazan: semu67
MERHABA BEN 3713 SAYILI YASA KAPSAMINDA MEMUR OLARAK İŞE BAŞLADIM. 190 KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN 15 GEÇİCİ MADDESİ ÇERÇEVESİNDE MESLEK LİSESİ MEZUNU OLDUĞUM İÇİN TEKNİSYEN KADROM BAKANLIĞIMDA OLMADIĞI İÇİN BELEDİYEYE GEÇMEK İÇİN DİLEKÇE VERDİM BELEDİYEDE TEKNİSYEN KADROSU VAR FAKAT DOLU 6 ADAT TEKNİK KADRO VAR 1 TEKNİK KADROYU KAPATIP TEKNİSYEN KADROSU AÇILACAK BELEDİYE MECLİS KARARI İLE FAKAT NORM KADRODA ŞÖYLE BİR İBARE BULUNUR MU NORM KADROMUZDA SADECE 1 ADET TEKNİSYEN KADROSU VARDIR İKİNCİSİ AÇILAMAZ DİYE BU KONUDA BELEDİYEDE YAZI İŞLERİNDE ÇALIŞAN VEYA BELEDİYEYE GEÇEN BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLABİLİR Mİ TEŞEKKÜRLER

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 1 hafta önce #16368 Yazan: hk_61
belediyelerdeki norm kadro sayısı nüfusa göre belirlenir belediyene örneğin 5 tane teknisyen kadrosu verilmişse ihtiyaca göre 4 adet daha meclis kararıyla teknisyen kadrosu açılabilir

Çok
7 ay 1 hafta önce #16369 Yazan: semu67
FAKAT BAZI KODLAR VARMIŞ O KODDAKİ TEKNİSYEN KADROSU DOLU VE İKİNCİ AÇILAMIYOR DİYO BEN BUNU TAM OLARAK BELGELİ ŞEKİLDE NERDEN ULAŞABİLİRİM.

Çok
7 ay 1 hafta önce #16370 Yazan: metinc
Yönetmelikteki hüküm:

"Bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-2 Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro Standartları Cetvellerinde her alt grup için tespit edilen statü, unvanlar ve personel grupları arasında aktarma yapılamaz. Ancak, mevcut dolu memur kadro sayısı personel grupları itibariyle kendi alt grupları için tespit edilen norm kadro sayısından az olan kapsama dahil kurum ve kuruluşlarda norm kadro standartları cetvellerinde belirlenen idari, sağlık ve yardımcı hizmet personeli gruplarından her birine ait norma uygun boş kadro sayısının yüzde ellisine kadarı ilgili personel gruplarından düşülerek ihtiyaca göre idari, sağlık ve teknik personel gruplarına sayı itibariyle meclis kararı ile eklenebilir"

Çok
7 ay 1 hafta önce #16371 Yazan: semu67
metin bey norm kadroda 1 teknisyen kadrosu kodu görülüyormuş bu şekildede meclis kararı ile 2 teknisyen kadrosunu açabilirmi

Çok
7 ay 1 hafta önce #16372 Yazan: metinc
Belediye yukarıdaki maddede sayılan şartları taşıyorsa yapabilir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.628 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.