logo yeni

calisanlar2 copy

6495 SAYILI YASA İLE KADROYA GEÇENLERİN 5 YIL NAKİL MAĞDURLARI!!!!!!

Çok
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #16203 Yazan: deniz64
MERHABALAR…
SON GÜNLERDE SAĞLIK PERSONELLERİNİN BAZI SORUNLARI GÜNDEME GETİRİLİYOR ÇÖZÜMLER İÇİN YORUMLAR YAPILIYOR, İNTİHARLAR OLUYOR, PSİKOLOJİK SORUNLAR ORTAYA ÇIKIYOR V.S.
Birde 2013 yılında çıkan, 6495 saylı KHK ile 4b li çalışanlar 4a ya (kadroya) alınmıştı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanun’a eklenen geçici 41. Madde ile “bu kanun ile kadroya geçenler 5 (beş) yıl süreyle kurumlararası nakil yapamaz” eklenmiştir.
Şimdi konu bazı kesimler tarafından basit görülse de ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE ÇALIŞAN SAĞLIK PERSONELLERİNİN halini ne bilen var ne de gören…
Şöyle ki; aynı kanun ile Sağlık Bakanlığında çalışan kadroya geçenler, Ülke genelinde puan ve bölgelere göre istediği yere geçebilmektedir, çünkü KURUMİÇİ olarak bilinmektedir.
Aynı şekilde, diğer bakanlıklarda çalışanlar da kurumunun muvafakati ile KURUMİÇİ diğer illerdeki bağlı bulunduğu teşkilata geçebilmektedir.
Birde 2016-2017 yılında yapılan toplu sözleşmede "Mahalli idareler arası yapılacak naklen atamalarda süre sınırı Madde 6- (1) 657 sayılı Kanunun geçici 41 inci maddesinin dördüncü fıkrasının son cümlesinde yer alan "beş yıl" ibaresi mahalli idareler arasında yapılacak naklen atamalarda "iki yıl" olarak uygulanır"
Karar alınarak Mahalli idarelerin sorunu da böylelikle çözümlenmiştir.

PEKİ ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE ÇALIŞANLARIN SORUNU ÇÖZÜLEMEMİŞTİR. SENDİKALAR ÜNİVERSİTE DE SÖZ SAHİBİ OLMAK İÇİN ÜYELERİNİ ARTTIKMAK İÇİN ÇALIŞMA YAPMAKTA, HAKLARINI SAVUNMAK İÇİN SÖZÜ ALABİLMEK İÇİN çalışırken bunlara neden görmezden gelmektedir. Acaba Hükümet arasında yapılan görüşmelerde bu soruna karşılık mı görmedi de gündeme getiremediler…….?

SAYIN ARKARAŞLAR…. Zaten nakil yasağı bittiğinde herkes valizini toplayıp bir yere gideceği yok, GİDECEĞİ KURUMUN KABUL EDİP ÇALIŞTIĞI KURUMUNDA MUVAFAKAT VERMESİ GEREKİYOR, bu ne demek ben bu personelin gitmesine izin veriyorum. Vermezsem gidemez demek…

BU HASTANELERDE ÇALIŞANLARIN EŞLERİ ASKERİ VEYA ADLİYE PERSONELİ OLANLAR NASIL YOL İZLEMELİLER, EŞİ SUBAY, ASTSUBAY, POLİS OLANLAR MECBURİ OLARAK FARKLI İLLERE GÖREVLENDİRİLİP ÇALIŞMAYA GÖNDERİLİYOR, BU AŞAMADA EŞİ ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE ÇALIŞAN NE YAPACAK, LÜTFEN BİRİ BUNU AÇIKLASIN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUM. MADEM HER ŞEYİN BİR CEVABI VAR BİRİSİ ÇIKIP SİZ ŞÖYLE YAPIN BÖYLE YAPIN DESİN…..
Diyemez çünkü kanun açık ve net, TEK YOL VAR MAHKEME YOLUYLA ….
BURADAN BİZ SAĞLIKÇILARIN HAKLARINI HER DAİM SAVUNDUK VE SAVUNMAYA DEVAM EDİYORUZ DİYEN KESİMLERE SENDİKALARA SESLENİYORUM. 5 YILIN DOLMASINA 11 AY GİBİ AZ BİR ZAMAN KALDIĞINA GÖRE SİZLERİ DESTEKLEYEN BU MAĞDUR KESİMİN KARŞISINA BİR DAHA NASIL ÇIKACAKSINIZ….

SAYIN YETKİLİLER SAĞLIK PERSONELLERİNİN SORUNLARINA MI BAKACAKSINIZ, ÇÖZÜM MÜ BULACAKSINIZ, lütfen ilk önce ailesi ile kanuni olarak birleşemeyenlere bir çözüm bulun…
Saygılarımla….
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Düzenleyen:deniz64

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.116 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.