logo yeni

calisanlar2 copy

EŞ DURUMU TAYİNİ

Çok
3 yıl 4 ay önce #16168 Yazan: eroğlu
EŞ DURUMU TAYİNİ, eroğlu tarafından oluşturuldu
Merhaba;

Şubat ayında evlenerek aynı bakanlığa bağlı farklı kurumlar arasında eş durumundan tayin istedim. Gitmek istediğim şehirde kendi kurumumun teşkilatı olmadığından eşimin çalıştığı kuruma atanmam için kendi kurumum bana muvafakat verdi. Ancak aradan geçen 8 aylık süreye rağmen halen karşı kurumdan olumlu-olumsuz bir cevap alamadım. Telefon ile ulaştığımda her seferinde 'arzda' denilip çeşitli bahaneler ile oyalıyorlar. BİMER e ve CİMER e yazdım cevap yok. Bundan sonra ne yapabilirim. Örneğin dava açma hakkım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 4 ay önce - 3 yıl 4 ay önce #16169 Yazan: nazli
nazli tarafından EŞ DURUMU TAYİNİ konusunda yanıtlandı
Naklen atama için muvafakat istenmiş ve muvafakatin de verilmiş olması, muvafakati isteyen kurumun atamayı da mutlaka yapacağı anlamına gelmez. Atamayı yapıp yapmamak o kurumun takdirindedir.
Ayrıca, bu gibi durumlarda kurumları atama yapmaya zorlayacak nitelikte yargı kararı verilmeyeceğine ilişkin çeşitli yargı kararları da var.
Ancak, sonradan yaptığınız başvurulardaki taleplere göre konunun zımni red kapsamında ya da bilgi edinme kapsamında olması durumuna göre gerekli yargı yollarına başvurmanız da mümkün olabilir.
Son Düzenleme: 3 yıl 4 ay önce Düzenleyen:nazli

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.