logo yeni

Uzman çavuş atama

Daha
1 hafta 4 gün önce #16121 yazan Aydogan
Aydogan konu oluşturdu: Uzman çavuş atama
Merhaba arkadaşlar. Ben şehit oğluyum babam terörle mücadelede şehit olmuştur. Yakında hayırlısı ile uzman çavuş olacağım inşallah. Merak ettiğim soru bana bu durumda doğu görevi varmı? Normalde polis olsam doğu görevim olmuyor diye biliyorum ama askerlikte böylemi bilmiyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 hafta 3 gün önce #16124 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: Uzman çavuş atama
Askeri personel için, emniyet personeli hakkındaki söz ettiğiniz uygulamaya benzer bir uygulama olmadığını biliyorum.

Daha
1 hafta 3 gün önce #16125 yazan Aydogan
Aydogan konu cevapladı: Uzman çavuş atama
Öğretmenlere, polislere, memurlara şark görevi yokta askeremi var anlamadım.

Daha
1 hafta 3 gün önce #16128 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: Uzman çavuş atama
Şark görevi dediğiniz husus, ilgili kamu görevlisinin görev yaptığı kurumun özel yönetmeliğinde zorunlu yer değiştirme (rotasyon) uygulaması kapsamında gerçekleşmektedir.
Konuya Devlet memurları yönüyle (asker, polis ve diğer memurlar) bakıldığında, kurumların özel yönetmeliklerinde bazı unvandaki memurları rotasyona tabi tutmuş, bazı unvanları ise rotasyona tabi tutmamış olduklarını, bazı kurumların ise hiç rotasyon uygulamasına gitmediğini görürüz.
Örneğin polis ve öğretmenlere ilişkin rotasyon uygulamalarına ilişkin Yönetmeliklerde, şehit yakınlarına bazı ayrıcalıklar getirilmiş bulunuyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri bakımından konuya bakıldığında ise benzer bir ayrıcalığı göremedim.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.525 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.