logo yeni

190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO

Daha
2 ay 4 hafta önce #16049 yazan semu67
semu67 konu oluşturdu: 190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO
merhaba 2015 yılında 3713 sayılı kanun ile memur olarak göreve başladım. meslek lisesi mezunu olduğum için 190 khk ile teknisyen kadrosuna geçmem lazım fakat bakanlığımda açık teknisyen kadrosu olmadığı için kadro verilmedi ben başka bir bakanlığa geçmek için dilekçe verdim geçmek istediğim bakanlık kendi bakanlığımdan muvafakat isteyecek fakat bizde bu kadro var sadece boş kadro yok muvafakat verip vermeyeceği hakkında bilgi olana veya bu kanun hükmünde kararname ile kurum değiştiren varmı

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 4 hafta önce #16051 yazan nazli
nazli konu cevapladı: 190 KHK. İLE OKULU İSTİNADEN VERİLMESİ GEREKEN KADRO
3713 sayılı Kanunun Geçici 15. maddesinde "Bu maddenin yürürlük tarihinden önce, ek 1 inci madde kapsamında göreve başlayan personelden, Devlet Personel Başkanlığı tarafından atama teklifinin yapıldığı tarihte öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki cetvellerde yer alanlar, bu unvanlara ilişkin kadro veya pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca sınava tabi olmaksızın atanırlar. İhraz etmiş bulundukları kadroların atandıkları kamu kurumlarında olmaması halinde ilgililer asli memurluğa atandıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere diğer kanunlarda yer alan herhangi bir kontenjan sınırlamasına tabi olmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atanabilir." denilmektedir.
Bu maddede, "atanır" ibaresi yerine "atanabilir" ibaresi yer aldığından, muvafakat verme veya karşı kurumun atama yapma konusunda takdir hakkı söz konusu olabileceğini, ancak kurumların mu madde kapsamında muvafakat ve atama konusunda personel için sıkıntı yaratmayacaklarını düşünüyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.326 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.