logo yeni

calisanlar2 copy

Eş durumu tayini dilekçe cevap bekliyorum

Çok
3 yıl 6 ay önce #15921 Yazan: eroğlu
Eş durumu tayini, eroğlu tarafından oluşturuldu
yi günler. Eşim ve ben aynı bakanlığın farklı kurumlarında VHKİ olarak görev yaparken evlendik. Ben İzmir de eşim ise Aydın ilinde görev yapıyor. Eşim 1.derecede ben ise 4. derecedeyim. Aydın'dan ev satın alıp yerleşerek Aydın'a tayin istedim. Benim kurumum muvafakat vererek dilekçemi eşimin kurumuna gönderdi. 5 aydır beklememe rağmen halen Aydın'a tayinim çıkmadı. Telefonla bilgi vermiyorlar bekleyin diyolar. Tayinimin herhangi bir sebeple çıkmama ihtimali var mıdır? Bu durumda ne yapmamız lazım? Yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkür ederim. Kolay gelsin..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 6 ay önce #15922 Yazan: turanaga
turanaga tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı
Durumunuz, başka bir kuruma naklen geçiş işlemine ilişkin olduğu için, bir kurumun muvafakat istemiş olması ve kurumunuzun da muvafakati vermiş olması, naklen atamanızın mutlaka yapılacağı anlamına gelmez. Atamayı yapmasını beklediğiniz kuruma durumu sorabilirsiniz.
Ayrıca, eş durumu nedeniyle kendi kurumunuzda yer değiştirme talep etme yoluna gidilmiş olması, atamanın daha kolay gerçekleşmesini sağlayabilir diye düşünüyorum. (Kendi kurumunuzun gideceğiniz yerde biriminin olduğunu ve atanabileceğiniz bir kadro olduğunu varsayarak)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 6 ay önce #15924 Yazan: eroğlu
eroğlu tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı
Aydın da kendi kurumumun birimi yok maalesef

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 6 ay önce #15925 Yazan: turanaga
turanaga tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı
Kurumlararasında gerekli koordinasyon sağlandıktan sonra muvafakat isteme ve verme aşamaları gerçekleşti ise kısa sürede gerçekleşmesi beklenir, ancak böyle bir koordinasyon olmadan bu aşamaya gelindiyse, kadro durumu veya kurumun hizmet gereklerine bağlı olarak atamada gecikme olmuş olabilir.
Konu hakkında atamayı yapacak kurumdan bilgi almanız daha uygun olacaktır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.150 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.