logo yeni

calisanlar2 copy

Eş durumu tayini prim ödemeyen eş

Çok
3 yıl 7 ay önce #15906 Yazan: sesar71
Eş durumu tayini, sesar71 tarafından oluşturuldu
Selamlar
Eşim mali müşavir iken 1.5 sene önce emekliye ayrıldı. Yaklaşık 2 ay öncede bulunduğumuz il dışında yeniden büro açarak çalışmaya başladı. Ancak emekli maaşını almaya devam ederken herhangi bir bağkur primi ödemiyor. Önümüzdeki il dışı eş özrü tayin isteğinde bulunmak istiyorum. Klavuzu incelediğimde işyerinin faal olduğuna dair bir belge isteniyor. Bunu sağlayabilirim. Ancak 360 günlük prim ödendiğine dair bir belge isteniyor. Söylediğim gibi herhangi bir prim ödenmiyor. Bu durumda ben hangi belgeleri hazırlamalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce - 3 yıl 7 ay önce #15908 Yazan: metinc
metinc tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı
Yönetmelik hükmüne göre, kamu personeli olmayan eşin son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması gerekiyor. Yani eş durumundan yer değişikliği için son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödenmiş olması gerekiyor.
Son Düzenleme: 3 yıl 7 ay önce Düzenleyen:metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce #15909 Yazan: mathlifetr
mathlifetr tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı
Metinc kardes emsal uygulamasıyla ilgili bi dava açmıştın danıştaya gitmişti sonuç ne oldu yardımcı olurmusun.Askerlik hizmetini de saydılarmı kademe ilerlemende .

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce #15910 Yazan: metinc
metinc tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı

mathlifetr Yazan:: Metinc kardes emsal uygulamasıyla ilgili bi dava açmıştın danıştaya gitmişti sonuç ne oldu yardımcı olurmusun.Askerlik hizmetini de saydılarmı kademe ilerlemende .

Başkasıyla karıştırdın sanırım, emsal uygulamasına ilişkin bir sorun yaşamadım dava da açmadım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce #15912 Yazan: eroğlu
eroğlu tarafından Eş durumu tayini konusunda yanıtlandı
İyi günler. Eşim ve ben aynı bakanlığın farklı kurumlarında VHKİ olarak görev yaparken evlendik. Ben İzmir de eşim ise Aydın ilinde görev yapıyor. Eşim 1.derecede ben ise 4. derecedeyim. Aydın'dan ev satın alıp yerleşerek Aydın'a tayin istedim. Benim kurumum muvafakat vererek dilekçemi eşimin kurumuna gönderdi. 5 aydır beklememe rağmen halen Aydın'a tayinim çıkmadı. Telefonla bilgi vermiyorlar bekleyin diyolar. Tayinimin herhangi bir sebeple çıkmama ihtimali var mıdır? Bu durumda ne yapmamız lazım? Yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkür ederim. Kolay gelsin..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.185 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.