logo yeni

Eş durumu tayini prim ödemeyen eş

Daha
2 ay 1 gün önce #15906 yazan sesar71
sesar71 konu oluşturdu: Eş durumu tayini
Selamlar
Eşim mali müşavir iken 1.5 sene önce emekliye ayrıldı. Yaklaşık 2 ay öncede bulunduğumuz il dışında yeniden büro açarak çalışmaya başladı. Ancak emekli maaşını almaya devam ederken herhangi bir bağkur primi ödemiyor. Önümüzdeki il dışı eş özrü tayin isteğinde bulunmak istiyorum. Klavuzu incelediğimde işyerinin faal olduğuna dair bir belge isteniyor. Bunu sağlayabilirim. Ancak 360 günlük prim ödendiğine dair bir belge isteniyor. Söylediğim gibi herhangi bir prim ödenmiyor. Bu durumda ben hangi belgeleri hazırlamalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 13 saat önce - 2 ay 13 saat önce #15908 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Eş durumu tayini
Yönetmelik hükmüne göre, kamu personeli olmayan eşin son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması gerekiyor. Yani eş durumundan yer değişikliği için son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödenmiş olması gerekiyor.
Son Düzenleme: 2 ay 13 saat önce yazan metinc.

Daha
2 ay 13 saat önce #15909 yazan mathlifetr
mathlifetr konu cevapladı: Eş durumu tayini
Metinc kardes emsal uygulamasıyla ilgili bi dava açmıştın danıştaya gitmişti sonuç ne oldu yardımcı olurmusun.Askerlik hizmetini de saydılarmı kademe ilerlemende .

Daha
2 ay 11 saat önce #15910 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Eş durumu tayini

mathlifetr yazan: Metinc kardes emsal uygulamasıyla ilgili bi dava açmıştın danıştaya gitmişti sonuç ne oldu yardımcı olurmusun.Askerlik hizmetini de saydılarmı kademe ilerlemende .

Başkasıyla karıştırdın sanırım, emsal uygulamasına ilişkin bir sorun yaşamadım dava da açmadım.

Daha
1 ay 4 hafta önce #15912 yazan eroğlu
eroğlu konu cevapladı: Eş durumu tayini
İyi günler. Eşim ve ben aynı bakanlığın farklı kurumlarında VHKİ olarak görev yaparken evlendik. Ben İzmir de eşim ise Aydın ilinde görev yapıyor. Eşim 1.derecede ben ise 4. derecedeyim. Aydın'dan ev satın alıp yerleşerek Aydın'a tayin istedim. Benim kurumum muvafakat vererek dilekçemi eşimin kurumuna gönderdi. 5 aydır beklememe rağmen halen Aydın'a tayinim çıkmadı. Telefonla bilgi vermiyorlar bekleyin diyolar. Tayinimin herhangi bir sebeple çıkmama ihtimali var mıdır? Bu durumda ne yapmamız lazım? Yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkür ederim. Kolay gelsin..

Sayfa oluşturma zamanı: 0.597 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.