logo yeni

399 dan 657 ye geçiş

Daha
1 ay 2 hafta önce #15773 yazan yenimemur
yenimemur konu oluşturdu: 399 dan 657 ye geçiş
merhabalar ben 2012 yılında kpss ye girip o puanla 399 nolu KHK ya bağlı olarak Et ve Süt kurumunda 3 yıl 11 ay sözleşmeli memur olarak görev yaptım. 2014 yılında tekrar sınava girdim ve o puanımla 2016 yılında 657 ye tabi Tarım il Müdürlüğüne kadrolu memur olarak atandım 4 ekim 2016 da istifa ederek 5 ekim 2016 da yeni kurumum da göreve başladım. Eski kurumdaki çalışmışlığımı burda saymayarak beni aday memur olarak başlattılar ve şimdi 8 aydır aday memur olarak görev yapmaktayım. Bununla birlikte aday memurluktan çıkıp asil memur olana kadar izin kullanamayacağımı söylediler. Dilekçe vermeme rağmen 3 yıl 11 aylık çalışmışlığımın asil memur olana kadar işlemeyeceğini söylediler. Ben neden aday memur olarak başladığımı neden izin kullanmadığımı ve neden eski çalışmışlığımın emeklilik ve maaşıma işlenemediğini merak ediyorum bunu kimseden öğrenemedim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 2 hafta önce #15774 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: 399 dan 657 ye geçiş
399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli olarak görev yaptıktan sonra Devlet memuriyetine geçenlerin, sözleşmeli statüde geçirdikleri süreler;
*memuriyet hizmetinden sayılmamaktadır.
*aday memuriyet durumunu ortan kaldırmaz.
*yıllık izin hesabında değerlendirilir ve bunun değerlendirilmesi için adaylığın kalmasına gerek yoktur.
*emeklilik haklarınız bakımından değerlendirilir ve bunun değerlendirilmesi için de adaylığın kalkmasına gerek yoktur.

Buna göre, sözleşmeli hizmet sürenizin 1 yıldan fazla olması nedeniyle, memuriyete girdiğiniz andan itibaren yıllık izin hakkına sahip olursunuz. Hak ettiğiniz izinler amirlerinizin uygun göreceği zamanda toptan yada parça parça kullanılabilir. (memurun yıllık izin hakkına sahip olup olmamasının aday memurluk ile herhangi bir ilgisi yoktur)

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz bir yazı: https://memurunyeri.com/memur/izin/11834-aday-memurun-yillik-izin-kullanabilecegi-haller.html

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.352 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.