logo yeni

Askerdeyken Atanma - Çok Acil

Daha
5 ay 1 hafta önce #15544 yazan avangers01
avangers01 konu oluşturdu: Askerdeyken Atanma - Çok Acil
Merhabalar. Bir Kamu Kurumunun açmış olduğu açıktan atama ilanına başvurup, tüm yazılı ve sözlü sınavları geçerek atanmaya hak kazanan mühendislerden biri oldum. Yapılan güvenlik soruşturmasıda olumlu sonuçlanmış bulunmaktadır. Şuan askerde yedek subay olarak görev yapmaktayım ve askerliğim ağustos ayında bitmektedir. Askerde olduğumu sözlü mülakatta özellikle belirttim ve kuruldaki üyeler bir sorun olmayacağını söylemişlerdir. Ancak şuan 2 ayı geçtiği takdirde atamamın iptal olacağından bahsetmektedirler. Bu konuda nasıl bir yol çizebilirim ve elinde idari ve danıştay kararları olanlar yolluyabilirlerse sevinirim. Editörlerin bu konuda aydınlatıcı bilgilerini ve izleyebileceğim yol hakkında desteklerini bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce #15545 yazan avangers01
avangers01 konu cevapladı: Askerdeyken Atanma - Çok Acil
Bahsettiğim olayı kardeşimin ağzından direk aktardım. Kendisi internete pek fazla giremediğinden, bu olayları ben araştırmak zorunda kaldım.

Daha
5 ay 1 hafta önce - 5 ay 1 hafta önce #15546 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Askerdeyken Atanma - Çok Acil
Kuruma askerde olduğunuzu ve terhis tarihinizi belirten bir dilekçe verin. Askerlik dönüşü de o dilekçenizi ilgi tutarak başvuru yapın. Mümkünse ilgili personel birimiyle sözlü olarak ta görüşün ancak, dilekçenizi mutlaka verin hakkınız kaybolmayacaktır.
Son Düzenleme: 5 ay 1 hafta önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: avangers01

Daha
5 ay 1 hafta önce #15547 yazan avangers01
Kurum, merkezi atama kapsamında almadıklarını ve 657 sayılı kanunun 48. maddesine ithafen *Askerlikle ilişiği bulunmamak maddesini koyduklarında diretiyorlar.
Teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için.

Daha
5 ay 1 hafta önce - 5 ay 1 hafta önce #15550 yazan feylesof
feylesof konu cevapladı: Askerdeyken Atanma - Çok Acil

avangers01 yazan: Kurum, merkezi atama kapsamında almadıklarını ve 657 sayılı kanunun 48. maddesine ithafen *Askerlikle ilişiği bulunmamak maddesini koyduklarında diretiyorlar.
Teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için.

İlanda askerlikle ilişiği bulunmamak diyorsa ve siz o sırada askerliğinizi yapıyor iseniz sınava girmemeniz gerekiyordu zaten. Askerlikle ilişiği olmamak durumları: askerlik çağının gelmemiş olması, askerliğini bitirmiş olması, askerlikten muaf olması, askerliğinin tecilli olması durumları

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 5 ay 1 hafta önce yazan feylesof.

Daha
5 ay 1 hafta önce #15551 yazan avangers01
İdari Mahkeme ve Danıştay kararlarındaki olaylarda zaten bu şekilde olupta başvuran adaylar tarafından mahkemeye getirilen olaylar. Kişinin askerlik gibi anayasal zorunluluğundan dolayı atanmasına engel teşkil edilmemesi gerektiğinden bahsedilmekte. Teşekkürler.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.612 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.