logo yeni

673 sayılı khk nın 8. maddesi

Daha
6 ay 1 hafta önce #15261 yazan Batugül
Batugül konu oluşturdu: 673 sayılı khk nın 8. maddesi
Merhaba,
Devlet Üniversitesinde şube müdürü olarak görev yapıyordum. Kurumum tarafından darbe girişiminden sonra açığa alınmadım. ...08.2016 akşamı gözaltına alındım, ...08.2016 da tutuklamayı gerektiren hiçbir suçum olmadığı halde tutuklandım. Kurumum da ...08.2016 tarihinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 137. Maddesi gereğince görevden uzaklaştırma ihtiyati tedbiri uyguladı. 08.09.2016 tarihinde Üst Mahkemesinin kararıyla tutukluluğum sana erdi.
Kurumuma, görevden uzaklaştırma ihtiyati tedbirini kaldırıp görevime iade edilmem ile ilgili tahliye kararını da ekleyerek dilekçe verdim....11.2016 tarihinde Kurum tarafından oluşturulan Disiplin Soruşturma Komisyonuna ifade verdim. Komisyonun, 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4. Maddesinin 8/b bendi uyarınca hakkımda herhangi bir işlem yapılmaması kararına istinaden Kurumum, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 142. maddesi uyarıca ...12.2016 tarihinde hakkımda uygulanan görevden uzaklaştırma ihtiyati tedbirini kaldırarak aynı görevime iade etti.
Kurum, ...12.2016 tarihinde 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8. maddesi ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13/b-4 maddesi uyarınca ilçedeki Meslek Yüksekokuluna 3 ay süreyle şube müdürü unvanım ie görevlendirdi. Kurum daha sonra ...12.2016 tarihinde 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8. Maddesi gereğince 1. derece şube müdürlüğü kadrosundan 4. derece şef kadrosuna düşürerek ilçedeki Meslek Yüksekokuluna atamamı yaptı.
Atama kararındaki bilgiler şu şekilde;
Unvanı: Eski- Şube Müdürü Yeni- Şef
Kadro Derecesi: Eski- 1 Yeni- 4
Emeklilik Müktesebi: Eski- 2/3 Yeni- 2/3
Kazanılan Hak Aylığı: Eski- 2/3 Yeni- 2/3
Görev Aylığı: Eski- 1/1 Yeni- 2/3
Ne Suretle Atandığı: 673 sayılı khk'nın 8. maddesi gereği
Kanun maddesi: 657 sayılı DMK'nun 62,63,67,68,74,76 ve 169. maddeleri. 673 sayılı khk'nın 8. maddesi gereği.
Açıklama: PYD/FETÖ ile bağlantılı veya söz konusu örgüte destek yada yardımcı olma durumu kuvvetle muhtemel olması
nedeni ile...08.2016 - ...09.2016 tarihleri arasında ................ kapalı cezaevin de tutuklu bulunması ; ...08.2016 -
...12.2016 tarihleri arasında görevden uzaklaştırma ihtiyati tedbirinin uygulanması ve halen tutuksuz olarak
yargılanmasının devam etmesi.
( Hakim tahliye kararında,DERHAL SERBEST BIRAKILMASINA yazmış. Yargılama başlamadı ki devam etsin. Yargı serbest
bıraktı, Üniversite yönetiminin kurduğu soruşturma komisyonu göreve iade etti. Ancak yönetim 673 sayılı khk daki 8. maddeyi
keyfine göre kullanıp bu atamayı yaptı. İdare mahkemesine dava açacağım.Konuyla ilgili görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.)
Konuyla ilgilenirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 1 hafta önce #15265 yazan semazen
semazen konu cevapladı: 673 sayılı khk nın 8. maddesi
8. madde göreve iade edilen personelin tekrar yönetici kadrolarına atanmayabileceği konusunda idareye açık yetki veriyor. Dolayısıyla açacağınız davayı kazanma ihtimaliniz düşük olabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.334 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.