logo yeni

calisanlar2 copy

vhki'dan uzman yardımcılığına geçiş

Çok
4 yıl 1 ay önce #15221 Yazan: Ali subutay
sayın arkadaşlarım öncelikle herkese iyi günler dilerim. Ben 4 / 2 derecede vhki'yım. Bütün şartlara haiz olmakla beraber bu sene kpss a sınavına girerek belirlemiş olduğum bir bakanlığın uzman yardımcılığı sınavına girmek istiyorum.Sınavı kazandığım takdirde kazandığım kuruma geçebilirmiyim? Bu soru öncelikle çok basit gibi görünsede 657 kanunda'' Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır.]'' der.Peki siz ne dersiniz konu ile ilgili? Bu yazıyı okuyarak zmana ayırdığınız için teşekkür ediyor yardımlarınızı bekliyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15222 Yazan: osman1
osman1 tarafından vhki'dan uzman yardımcılığına geçiş konusunda yanıtlandı
Uzman yardımcısı kadrosu genellikle 8-9 derecelerde bulunmaktadır. 4 üncü derecede bulunan birisi belli bir unvanda istihdam edilirken o unvanın derecesi belli sınırlamalar arasında ise o sınırlamalar dahilinde atanmasına engel bir husus olmaz.
İlgilinin emekli kesenekleri 4/2'den kesilir ancak maaş ödemesinde uzman yardımcısı maaşı esas alınır.
Yani uzman yardımcısı olmanıza engel bir husus yok.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.