logo yeni

calisanlar2 copy

İstifa sonrası tekrar kpss ile atanma

Çok
4 yıl 1 ay önce #15183 Yazan: gülşen
İyi günler memurun yeri; ben jandarma genel komutanlığinda muazzaf uzman jandarma olarak görev yapmaktayim, 2017 yılı itibariyle 10 yıllık zorunlu hizmet suremi tamamlayacagim, 4 yıllık maliye bölümünü bitirdim ve gelir uzmanlığı yardımcılığına hazirlanıyorum, sinavda yeterli atama puanı alıp, istifa ettikten sonra tekrar kpss ile atanmak için 6 ay bekleme süresine tabi olacak miyim, yoksa beklemeye tabi olmadan hemen atanabilirmiyim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15184 Yazan: metinc
metinc tarafından İstifa sonrası tekrar kpss ile atanma konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanununun 97 nci maddesinde yer alan istifa sonrası bekleme süreleri, Devlet memurluğundan istifa edenlerin veya istifa etmiş sayılanların (müstafi) belli bir süre geçmeden tekrar Devlet memuriyetine dönemeyeceklerine ilişkindir. Başka personel kanunlarına göre çalışanların istifasını kapsamaz.
Dolayısıyla uzman jandarma kanununda bu konuda bir engel olmaması durumunda(bildiğim kadarıyla bulunmamaktadır) bekleme süresine tabi olmadan göreve başlayabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gülşen

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.