logo yeni

657 den 399 a geçiş

Daha
5 ay 4 hafta önce #15046 yazan erol
erol konu oluşturdu: 657 den 399 a geçiş
Arkadaşlar merhaba
657 ye tabii makine mühendisiyim memleketime dönmek istiyorum TCDD ye muvafakatname ile geçiş yapmak istiyorum. malumunuz TCDD'de çalışanlar 399 a tabii bende 657 ye tabii olduğum için TCDD ye geçebilmemin yolu varmıdır yani 657 ye tabii olanlar 399 a geçiş yapabilir mi ve yapabilirsem eğer nasıl bir yol izlemem gerekir benim iiçn çok önemli bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 4 hafta önce #15047 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: 657 den 399 a geçiş
Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilen bir mütalaada, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan Devlet memurları ile bunlardan istifa etmiş olanların, kamu iktisadi teşebbüslerinde sözleşmeli personel pozisyonlarına sınava tabi tutulmaksızın atanabileceği, ancak ilgili mevzuatı kapsamında açıktan atama usulüyle yapılabilecek bu atamaların atamayı yapacak olan kuruluşun takdirinde olacağını belirtmiştir.
DPB görüşünden hareketle, 399'a tabi bir kuruluşa sözleşmeli olarak geçebileceğiniz düşünülse bile, öncelikle geçmeyi düşündüğünüz kuruluşa başvurarak sizi atamayı kabul etmelerini sağlamanız gerekecektir. Bu şekilde yapılacak atamada muvafakat alınması şart değildir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: erol

Daha
5 ay 3 hafta önce #15052 yazan erol
erol konu cevapladı: 657 den 399 a geçiş
İlginiz için çok teşekkürler peki istifa ettikten sonra 399 olarak kurumda başlasam ve daha sonra kurum özelleştirilse işten çıkarma gibi bir durum mu söz konusu oluyor yoksa havuz gibi bir sistem mi var ayrıca istifa etmeden 399a geçmem mümkün değil midir son olarak da 399a geçerken mülakat vs. oluyor mu ? şimdiden çok teşekkürler

Daha
5 ay 3 hafta önce #15055 yazan nilüfer
nilüfer konu cevapladı: 657 den 399 a geçiş
Geçeceğiniz kurum özelleşirse, özelleştirme kapsamında başka kurumlara naklen atamanız yapılır.
Geçmek isteyeceğiniz kuruma ve pozisyona göre, kurumun mülakat/sınav yapması da söz konusu olabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: erol

Daha
5 ay 3 hafta önce #15056 yazan erol
çok teşekkürler istifa etmem memurluğumu bitirir gibi bir algı oluşturdu da benim aklımda o yüzden kurum özelleşirse işsiz mi kalırım diye düşündüm tekrar teşekkürler

Daha
5 ay 3 hafta önce #15057 yazan metinc
metinc konu cevapladı: 657 den 399 a geçiş
Memuriyetini kaybetmezsin ama istemediğin bir kurumda çalışmak zorunda kalabilirsin.

Daha
5 ay 3 hafta önce #15058 yazan erol
anladım ama kurumun özelleşmesi belki ben emekli olana kadar gerçekleşmez :)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.380 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.