logo yeni

calisanlar2 copy

kpss ile üst kadroya atanma- muvaffakat alma

Çok
4 yıl 3 ay önce #14827 Yazan: smile-face
Öncelikle forumdaki tüm arkadaşlara selamlar . Kısaca sizlerden bilgi ve öneri almak istiyorum .
X üniversitesinde 657 kanuna tabi KALORİFERCİ olarak yaklaşık 3 yıldır görev yapmaktayım . 2016 kpss önlisans sınavından 90.00 puan aldım . önlisan tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik mezunuyum .(sağlık teknikeri) . kurumumda yaptığım araştırmalar neticesinde üst kadro atamalarında muvaffakatname verilmiyor ve mahkeme yoluyla alınması öneriliyor. Ancak burada şahit olduğum bir kaç benzer olayda mahkeme onay vermesine rağmen kurum danıştaya başvuruyor ve bu süreç yaklışık 2-3 yıl sürüyor.Ben kendi memleketimden yaklaşık 1500 km uzakta görev yapıyorum ve bekarım burada bu kadar süre beklemek istemiyorum . benim sorum şu şekilde sizce ösym nin açtığı kadrolu alımlarda tercih yapıp muvaffakat alma şansımı denemelimiyim ? sizce usulen istifa edip sağlık bakanlığının sözleşmeli kadrolarına başvurmalımıyım ? bu durumda istifa süresi ,şartları ve sözleşmeli çalışmanın bana ne gibi artıları ve eksileri olur? . Sizce KİT kadrolarını tercih edip istifa yolu ile KİT kurumlarında mı çalışmalıyım ? Gerçekten şuanda çok kararsız kaldım ve aldığım puana bu durumlardan dolayı sevinemiyorum bile . şimdiden ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim .

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 ay önce #14828 Yazan: kuzey
kuzey tarafından kpss ile üst kadroya atanma- muvaffakat alma konusunda yanıtlandı
Muvafakat verirler bence. vermezlerse de dava açınca kazanma ihtimali çok yüksek. Davayı idare mahkemesinde kazanırsanız, kurum itiraz etse bile 30 gün içinde muvafakat vermek zorunda. Yani itirazın sonucunu bekleme gibi bir durum olmaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smile-face

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.