logo yeni

calisanlar2 copy

aday memur muvafakat ve askerlik

Çok
7 yıl 3 ay önce #1260 Yazan: thinktwice
aday memur muvafakat ve askerlik, thinktwice tarafından oluşturuldu
ben 14.08.2013 tarihinde sağlık bakanlığında biyolog olarak merkezi yerleştirmeyle yerleştirilerek çalışmaya başladım. 1) 4 kasım 2013'de 6 aylık kısa dönem askerlik için aylıksız izine ayrılıyorum, daha sonra görevime devam ederken 14.08.2014'ten itibaren yıllık izin hakkım olacak mı? 2) Ekim ayı içerisinde Adli Tıp Kurumunun açtığı ilana başvurup kazanırsam kurumum bana muvafakat vermek zorunda mı? Adli Tıp Kurumunda biyolog olarak alım olacak ünvanım aynı ancak mali yönden neredeyse 1000 tl avantajlı bu birşeyi değiştirir mi ? Bu ilana Sağlık Bakanlığına başvurduğum KPSS puanım ile başvurabilirmiyim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #1271 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından aday memur muvafakat ve askerlik konusunda yanıtlandı
Askerlikte geçirilen süreler yıllık izin hesabında değerlendiriliyor. Buna göre 2014 yılında göreve başlayınca yıllık izin hakkınız olacaktır.
Aday memurun başka kuruma naklen geçmesi konusuna memurunyeri.com'da değinilmiş. Yazıya göre,

*Başka kurumlarda bulunan ve ancak özel bir yarışma sınavı ile girilebilecek kadrolara, ilgili sınava girip başarılı olmanız halinde kurumunuzun muvafakati ile atanabilirsiniz.

**Başka kurumların kadrolarına KPSS sonucuna göre yerleştirilmeniz halinde, kurumunuzun muvafakatiyle naklen atanabilirsiniz.

Ayrıca, bu şekilde başka kuruma geçme konusunda muvafakat verilmemesi durumunda, kurumunuza karşı açacağınız davayı kazanacağınızı düşünmekteyim. Benzer şekilde verilmiş çok sayıda yargı kararı bulunmaktadır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #1276 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından aday memur muvafakat ve askerlik konusunda yanıtlandı

thinktwice Yazan:: ben 14.08.2013 tarihinde sağlık bakanlığında biyolog olarak merkezi yerleştirmeyle yerleştirilerek çalışmaya başladım. 1) 4 kasım 2013'de 6 aylık kısa dönem askerlik için aylıksız izine ayrılıyorum, daha sonra görevime devam ederken 14.08.2014'ten itibaren yıllık izin hakkım olacak mı? 2) Ekim ayı içerisinde Adli Tıp Kurumunun açtığı ilana başvurup kazanırsam kurumum bana muvafakat vermek zorunda mı? Adli Tıp Kurumunda biyolog olarak alım olacak ünvanım aynı ancak mali yönden neredeyse 1000 tl avantajlı bu birşeyi değiştirir mi? Bu ilana Sağlık Bakanlığına başvurduğum KPSS puanım ile başvurabilirmiyim?


KPSS yerleştirmelerinde, B grubu kadrolara KPSS puanıyla ÖSYM tarafından merkezi yerleştirmelerde tercihte bulunan ve herhangi bir kadro ya da pozisyona yerleştirmesi yapılan adaylar, ataması yapılmasa dahi aynı puanla diğer merkezi yerleştirmelere katılamazlar.
Bu kuralın istisnası A grubu kadrolar ile kurumsal yerleştirmelerdir. Yani Adli Tıp Kurumunun yerleştirmesi ÖSYM tarafından yapılmayan kurumsal bir yerleştirme ise aynı sınav puanıyla katılabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.134 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.