logo yeni

GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI KAZANDIM ATAMAM OLACAK FAKAT

Daha
2 yıl 6 ay önce #12220 yazan Sipkan36
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışıyorum görevde yükselme sınavına girdim ve kazandım. şimdi kararnameyle atama yapılmasını bekliyoruz. atama esnasında tercih hakkı verilip verilmeyeceği kesin değil ama muhtemelen verilecek. yasal olarak çalıştığım kurumda kalabilirim fakat bakanlığın takdirinde. ayrıca atanabileceğim ikinci bir kurum daha var burada. eşimde şuan çalıştığım ilde özel sektörde kurumsal bir firmada sözleşme imzalayıp müşteri temsilcisi olarak çalışacak. eğer başka bir ile atamam yapılırsa eşimin istifa etmesi gerekiyor. bu durumda da tazminat vermemiz gerekecek. eşimin sigortalı olan bu işte çalışmasını mazeret gösterip çalıştığım ilde çalıştığım kuruma yada çalışabileceğim diğer bir kuruma atamam yapılır mı? bu yeterli bir gerekçe midir? ne yapmam gerekir? yardımlarınızı bekliyorum. iyi günler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #12222 yazan semazen

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #12223 yazan Sipkan36
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
teşekkurler, 3 yıl şartını bılıyorum. ama bu ıller arası tayın için. benım demek ıstedıgım çalıştıgım ilde kalmam ıcın kanunı bır engel yok. bu durumum mazeret olabilir mi? yasal olarak herhangı bırşey varmıdır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #12224 yazan semazen
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW

Sipkan36 yazan: teşekkurler, 3 yıl şartını bılıyorum. ama bu ıller arası tayın için. benım demek ıstedıgım çalıştıgım ilde kalmam ıcın kanunı bır engel yok. bu durumum mazeret olabilir mi? yasal olarak herhangı bırşey varmıdır.

3 yıl şartı 1 yıla indi, bunun dışında ne sorduğunu anlamadım?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.776 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.