logo yeni

calisanlar2 copy

Sağlık Özrü

Çok
5 yıl 8 ay önce #11366 Yazan: bababaris
Sağlık Özrü, bababaris tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar acil bir sorum olacak. Yarın eğitim ve araştırma hastanesine gideceğim, sağlık özründen tayin almak için uğraşıyorum. Alacağım raporda nasıl bir ibare yazması gerekir? Ona göre doktora rica edeceğim de.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 8 ay önce #11367 Yazan: osman1
osman1 tarafından Sağlık Özrü konusunda yanıtlandı
Eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesi sağlık kurulundan alacağınız Raporda; görev yapmakta olduğunuz yerde hastalığınızın tedavisinin mümkün olmadığının veya mevcut görev yerinizin sağlık durumunuzu tehlikeye düşüreceğinin gerekçeleriyle birlikte belirtilmesi gerekecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11588 Yazan: bababaris
bababaris tarafından Sağlık Özrü konusunda yanıtlandı
Sağlık özründe belgeleri tamamlamak üzereyim şimdi aklıma başka bir sorun takıldı. İl içinde gideceğim yerde boş kadro yoksa, Bakanlık/İl Milli Eğitim kadromu tahsis eder yoksa boş kadro yok deyip talebimi geri mi çevirirler?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11591 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından Sağlık Özrü konusunda yanıtlandı

bababaris Yazan:: Sağlık özründe belgeleri tamamlamak üzereyim şimdi aklıma başka bir sorun takıldı. İl içinde gideceğim yerde boş kadro yoksa, Bakanlık/İl Milli Eğitim kadromu tahsis eder yoksa boş kadro yok deyip talebimi geri mi çevirirler?


Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik'in Ek Madde 3'de yer alan hüküm:

"İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları
ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz. "

Yönetmelikle yer alan hükümde de görüldüğü gibi engellilik durumundan isteyeceğiniz tayinler kadro imkanları dikkate alınarak karşılanacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11594 Yazan: bababaris
bababaris tarafından Sağlık Özrü konusunda yanıtlandı
Engellilik durumu ayrı. Sağlık özrü ayrı. Sağlık özründen kastım Madde 13 - (Değişik: 30/6/2014-2014/6578 K.) Memurun sağlık mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11595 Yazan: nazli
nazli tarafından Sağlık Özrü konusunda yanıtlandı

bababaris Yazan:: Engellilik durumu ayrı. Sağlık özrü ayrı. Sağlık özründen kastım Madde 13 - (Değişik: 30/6/2014-2014/6578 K.) Memurun sağlık mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir..


Sağlık mazereti sebebiyle atamalarda, atanmak istediğiniz yerde durumunuza uygun boş bir kadronun bulunması gerekiyor.
Öte yandan, sağlık mazeretine dayalı olarak yapılacak yer değişikliğinde memur aynı hizmet bölgesi içinde başka bir hizmet alanına, bu şekilde mazeretin karşılanamaması halinde ise başka bir hizmet bölgesinde kurumca ihtiyaç duyulan ve mazeretinin karşılanabileceği bir hizmet alanına atanabilir.
Atanacağınız yerde boş kadro yaksa, kurumunuz sizin için orada kadro bulması zorunluluğu yok. Ancak, bazı kurumlar çalışanlarının mağdur edilmemesi amacıyla personelinin durumuna uygun kadro temin etme yoluna gidebiliyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.195 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.