logo yeni

calisanlar2 copy

kpss ile baska bir kuruma atanma

Çok
5 yıl 9 ay önce #11146 Yazan: gülşen
kpss ile baska bir kuruma atanma, gülşen tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar benim sorum şu
2009 yilinda jandarma gen. K.liginda uzman jandrma olarak goreve basladim ve suan halen gorevdeyim, 10 yillik zorunlu hizmet suremin 6 yilini doldurdum, bu sene maliye bölümünden kpss gen.kül. gen.yet. ve alan sinava girmeyi dusunuyorum ve kadro olarakta gelir uzmanligini dusunuyorum bu durum da istedigim puani alirsam zorunlu hizmeti doldurmadan muafakatnameyi alabilirmiyim yada bu durumda bulundugum gorevi hangi yolla birakip gel.uzmanligina gecebilirim acil yorumlarinizi bekliyorum simdiden cok tesekkur ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 9 ay önce #11147 Yazan: metinc
metinc tarafından kpss ile baska bir kuruma atanma konusunda yanıtlandı
tazminat ödemeden geçebileceğini düşünmüyorum. İşin memuriyet kısmında sorun yok ancak, mecburi hizmet kuralları bakımından 926 sayılı kanundaki hükme tabisiniz ve bu hükme göre, 10 yıllık mecburi hizmeti tamamlamadan istifa edenler için tazminat öngörülmüş durumda.
Ancak maddeye göre tazminat ödemeden ayrılabilmenin iki yolu var:
1-Türk Silâhlı Kuvvetleri’nde görev yapamaz şeklinde sağlık raporu alanlar
2-Vazife malûlü olanlar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 9 ay önce #11148 Yazan: gülşen
gülşen tarafından kpss ile baska bir kuruma atanma konusunda yanıtlandı
Tazminat konusunda sorun yok onu ödemeyi göze aldim ama sunu tam ögrenmek istiyorum ben kpss den istegim puani alinca tercih yapabilirmiyim yapinca kurumumdan muafakatnamemi istegim nasi olacak kurum bu belgeyi vermezse ne yapacam ve benim 10 yil zorunlu sarta takilmami onleyen kanun yada anayasa maddesi hangisi ayrica cvap verfin icin cok tesekkur ederim suan psikolojik olarak bu meslekte cok zor durumdayim eger kanuni olarak tutunacak dalim varda ona gore bu kpssye hazirlanacagim tekrardan allah razi olsun selam ve dua ile

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 9 ay önce #11149 Yazan: metinc
metinc tarafından kpss ile baska bir kuruma atanma konusunda yanıtlandı
Şu anda devlet memuru olmadığın için muvafakat alman gerekmiyor. Uzman jandarma görevinden ayrılarak, tazminat ödemek şartıyla kazandığın memuriyete atanabilirsin. Muvafakat memurun bir kamu kurumdan başka bir kamu kurumuna atanması durumunda istenir.
Mecburi hizmette tazminat konusu ise, 3466 sayılı uzman jandarma kanununun 7 inci maddesinde düzenlenmiştir. Bu maddeye göre, 10 yıldan önce ayrılan uzman jandarmalar için subay, astsubaylarda söz konusu olan tazminat uygulanmaktadır. Bu tazminat hükümleri için de 926 sayılı Kanunun 112 inci maddesine bakabilirsin. Tazminat miktarını kurumuna sorarak öğrenebileceğini sanıyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.