logo yeni

calisanlar2 copy

Eşi Özel Sektörde Çalışan için Eş Durumu Tayini

Çok
5 yıl 10 ay önce #10922 Yazan: cyberk
Ben kurumsal bir şirkette yaklaşık 2,5 yıl çalışıp ardından ücretsiz izne ayrılıp askerlik görevimi yerine getirdim. Askerlik borçlanmasını da ödediğimde 3 yıl şartını sağlamış olacağız ancak askerden döndükten sonra çoğu şirkette olduğu gibi tekrar işe başlamam pazartesi günü oldu ve doğal olarak sgk hizmet dökümünde prim gün sayısı 3 gün eksik gözüküyor. Bu yaz Eş durumu tayini isteyeceğiz ancak MEB yakında çıkması beklenen yeni yer değiştirme yönetmeliğinde belirtilen 3 yıl KESİNTİSİZ çalışma şartı göz önüne alındığında bu durum eşimin tayin istemesine bir engel oluşturur mu? Yoksa 3 gün için 3 senemi beklememiz gerekecek? :unsure:

Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10925 Yazan: nazli
MEB Yönetmeliğinde yer alacak ifadeye göre durumun değerlendirilmesi daha doğru olur gibi. 3 yıl kesintisiz çalışma ile 3 yıl prim ödemiş olma hali de farklı değerlendirilebilir. Yani sorun sadece 3 gün için değil askerde geçen süreler için de olabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10927 Yazan: kemal cebi
Evet çıkacak yönetmeliği beklemek lazım ama muhtemelen " kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle" çalışmak ibaresi şeklinde yeni yönetmelik yayınlanırsa, 3 günde olsa tayin izni vermeyebilirler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10932 Yazan: cyberk
Yakın zamanda çıkan Gümrük bakanlığı ve Sağlık bakanlığı nın atama ve yer değiştirme yönetmeliklerinde kesintisiz 3 yıl sgk prim ödeme zorunluluğu maddesi eklenmiştir. Bu doğrultuda bakıldığında büyük ihtimal MEB yönetmeliğinde de yer alacaktır gibi gözükmektedir. askerlikle tekrar işe başlama arasındaki zaruri olan o 3 günlük boşluk eşimle 3 sene ayrı kalmamıza neden olacak gibi duruyor. :( bu konuda başka bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10942 Yazan: metinc
3 gün eksikliğe yazık olmuş gerçekten. Dava açılabilir belki bu konuda

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.184 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.