logo yeni

calisanlar2 copy

ÜCRETSİZ İZİNDE BULUNAN MEMURUN EŞ DURUMU TAYİNİ

Çok
5 yıl 11 ay önce #10897 Yazan: RAMAZAN44
Selamlar. Eşim MSB'de (askerlik şubesi başkanlığında) sivil memur iken açılan sınavı kazanarak uzman (Askerlik şubelerinde geçerli) oldu. göreve başlayıp doğum izini kullandı.ardından yıllık iznini kullanıp ücretsiz doğum iznine ayrıldı. benim tayinim içişleri bakanlığı taşra teşkilatında bir ile araştırmacı olarak atandım.eşim bulunduğum ile eş durumundan tayin başvurusunda bulundu fakat kurum ücretsiz izindeki memurun tayin dilekçesini görevde bulunmadığı gerekçesi ile değerlendirmeye almadı. eşim ücretsiz izinde iken katılış yapmadan eş durumundan tayin isteyebilir mi? Eş durmu tayini için ücretsiz izinin sonlandırılıp göreve başlayıp mı istemesi gerekir. Cevabınız için teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce #10901 Yazan: nazli
Aylıksız izinde olan memurun memmrlukla ilişki bazı yönleriyle devam etmektedir. Ücretsiz izinde olan memurun taleplerinin değerlendirilmesi, görevine başladıktan sonra geçerli olacak şekilde yapılabilir diye düşünüyorum.

Başvurusu kabul edilip değerledirilen memur, ,zin bitimi eski görevine başladıktan sonra naklen ataması gerçekleştirilebilir.

Ancak bu konuda kurumların takdir hakkı da bulunduğundan, başvurunun aylıksız izindeki memurun göreve başlamasından sonra değerlendirmeye alınması yönünde bir yol izlenmesi de mümkün. İkinci yolun tercih edilmesi, sonucu değiştirmemekle birlikte, belki işlemlerin bir süre uzamasına neden olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: RAMAZAN44

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce #10903 Yazan: metinc
Eş durumu tayini isteyebilmek için ücretsiz iznin bitip göreve başlamak gerektiği şeklinde bir düzenleme yok. Yani bu durum kurumların işleyişi ve ilgili birimdeki personelin tercihleri çerçevesinde yürütülüyor. Ayrıca kurum doğal olarak personelin tayinini bir yere yaptığında orada başlamasını istiyor. Ücretsiz izindeki bir kişi için bu geçerli olmuyor. Kısaca kurumun takdirinde bir olay ancak tayin yapılmasına engel bir durum yok.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: RAMAZAN44

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce #10945 Yazan: scandisk
bizdede ücretsiz izin bitiminde tayin yapıyorlar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: RAMAZAN44

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.138 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.