logo yeni

calisanlar2 copy

EŞ DURUMUNDAN TAYİN HAKKI

Çok
6 yıl 4 ay önce #9265 Yazan: aslan35
EŞ DURUMUNDAN TAYİN HAKKI, aslan35 tarafından oluşturuldu
HAYIRLI AKŞAMLAR BEN MANİSA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU'NA TABİ ASİL VE KADROLU VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ OLARAK 4 YILDIR ÇALIŞIYORUM. EŞİM İZMİR SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE 4/B SÖZLEŞMELİ MEMUR OLARAK 4 YILDIR ÇALIŞIYOR. BU DURUMDA EŞ DURUMUNDAN TAYİN NASIL OLABİLİR? BEN EŞİMİN YAŞADIĞI YERE EŞ DURUMUNDAN TAYİN İSTEYEBİLİR MİYİM?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 4 ay önce #9267 Yazan: papatya
papatya tarafından EŞ DURUMUNDAN TAYİN HAKKI konusunda yanıtlandı
Sayın ASLAN35,
Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte yapılan son değişikliklerde, “Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği” hususu da yeniden düzenlenmiştir. Bu düzenlemeye göre, zorunlu yer değiştirme kapsamındaki memurların bulundukları hizmet bölgesinden, hizmet süresini tamamlamadan ayrılabilmeleri kapsamında; kamu personeli olan eşinin (memur olma şartı yok) kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkânının olmaması durumunda, memur bu kapsamdaki eşin bulunduğu yere atanmak için “aile birliği mazeretine dayanarak” yer değiştirme talebinde bulunabilecektir.
Belirttiğiniz kadarıyla, zorunlu yer değiştirmeye tabi bir görevde olmamakla birlikte, buradaki aile mazeretine bağlı olarak yer değiştirme hükmünden de istifade ederek yer değiştirme talebinde bulunabileceğinizi düşünmekteyim. Ancak, bu talebinizin Kurumunuz tarafından mutlaka kabul göreceğini söyleyemeyiz. Zira, naklen memurların naklen atanması konusunda kurumlarına takdir hakkı da tanınmış bulunmaktadır. Kurumunuz, hizmet koşulları, ikamet yeriniz, eşinizden ayrı kalma durumunuz, işyeri mesafeleriniz gibi hususları da göz önünde bulundurarak, yer değiştirme talebinizi uygun da görmeyebilir.
Yer değiştirme talebinizin uygun görülmemesi durumunda, gerek görmeniz halinde yapılan işleme karşı idari yargıda dava açabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.125 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.