logo yeni

KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ

Çok
1 yıl 10 ay önce #14441 Yazan: irgali
190 Sayılı K.H.K göre Kadromuz Cezaevi Müdürü olmasına rağmen Adalet bakanlığı bu Cezaevi Müdürlerinin bir kısmını 1.Müdür bir kısmınıda 2.Müdür olarak ünvanlandırmaktadır.Tamamen özlük haklarımız aynı olmasına rağmen Adalet bakanlığının hiç bir görevde yükselmeye tabi tutmadan, Cezaevi Müdürü kadrosundaki görevlilerin bir kısmını 1.Müdür bir kısmınıda 2.Müdür olarak görevlendirmesi hukuka uygunmudur?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #14442 Yazan: tılıspık
tılıspık tarafından KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ konusunda yanıtlandı
sizi 2. Müdür yaptılar galiba :) bence kanuna uygun değil

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #14443 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ konusunda yanıtlandı
“Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi İle Ceza Ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Tüzük”te;
-(madde 18): Müdürü bulunan kurumlarda; bir müdür ve yeteri sayıda ikinci müdür bulundurulabilir. Kurumlarda, ikinci müdürler ile diğer personel nöbet ve vardiya yöntemiyle çalıştırılabilir.
-(madde 19): İkinci müdür, müdürün yardımcısı olup müdür tarafından kendisine verilen işleri yürütür ve müdürün yokluğunda kendisine vekâlet eder. Birden fazla ikinci müdürün bulunması hâlinde, kimin vekâlet edeceği Cumhuriyet başsavcısının görüşü alınarak Bakanlıkça belirlenir. İkinci müdürler arasındaki iş bölümü kurum müdürü tarafından yapılır ve kendilerine yazılı olarak tebliğ edilir. Nöbet veya vardiya sırasında görevli ikinci müdür; kurum müdürü veya vekalet eden diğer ikinci müdürün yokluğunda veya acil ve zorunlu hâllerde, kurum müdürünün yetkilerini kullanır.
Denilmektedir.
190 sayılı KHK’da sadece Cezaevi Müdürü kadrosundan söz edilmekle birlikte, Tüzük ile ikinci müdür görevlendirmesine imkan tanındığından, Cezaevi Müdürü unvanlı personele söz konusu kurumlarda ikinci müdür görevi verilmesi mümkün olabiliyor.
Tüzükteki 2. müdür düzenlemesi iptal edilmediği ya da kaldırılmadığı müddetçe; cezaevi müdürü kadrosunda olmakla birlikte, kadroya dayanmayan bir görevin, aynı özlük haklarıyla aynı unvanlı müdüre gördürülmesi uygulaması yapılabilecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #14447 Yazan: irgali
irgali tarafından KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ konusunda yanıtlandı
Normlar hiyerarşisi diye bir husus var tüzük kanuna aykırı olamaz.190 sayılı kanun H.K.nin 10.mad.Bu kanunda yazan kadro ve ünvanların dışında bir kadro ve ünvan kullanılamaz.Ayrıca bir kişinin iki dudağı arasında olan 1.Müd.veya 2.Müd.lük ne kadar personel hukuku ile bağdaşır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #14449 Yazan: osman1
osman1 tarafından KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ konusunda yanıtlandı
Bu konuda bir terslik var gibi. Ama tüzüğü iptal ettirmeden sorun çözülmez sanırım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #14455 Yazan: scandisk
scandisk tarafından KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ konusunda yanıtlandı
Burada bir görevlendirme var. Hukuğa aykırı bir durum görmüyorum. Kurumların o kadar takdir yetkisi olsun zaten.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #14456 Yazan: irgali
irgali tarafından KADROSU OLMADIĞI HALDE ÜNVAN VERİLMESİ konusunda yanıtlandı
Kurumların takdir yetkisi kötüye kullanılma riskini sürekli yanında taşır.Takdir yetkisininde hukuki dayanağı olmalı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.684 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.