logo yeni

calisanlar2 copy

Diyanet uzman yardımcılığı için ilahiyat mezunu şartmı

Çok
7 yıl 3 ay önce #3348 Yazan: lazslo
Bugün ilanı yapılan diyanet uzman yardımcılığı sınavında ilahiyat mezunları dışındailer giremiyormu? normalde kariyer meslek için tek okul mezuniyeti olurmu neden diğer okul mezunları giremiyorlar. Görüyorumki herkes kendine yontuyor

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3349 Yazan: mithat
Yönetmeliklerine göre her farklı öğrenim dallarından da alınabiliyor. Ama nedense sadece ilahiyatçıları almak istemişler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3352 Yazan: gthbmagduru
Peki imam hatip mezunu olupta ondan sonra ziraat fakültesini bitiren bir kişi neden msınava giremiyor. Madem yönetmelik izin veriyor niye sadece ilahiyat mezunu istiyorsunuz. buda bir nevi okul tutuculuğu işte

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3353 Yazan: nazli
Yönetmeliğe göre;
Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığına, en az lisans düzeyinde dört yıllık dinî yüksek öğrenim mezunu olanlar ile uzman yardımcısı kadrolarının %10’undan az ve %20’sinden fazla olmamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenecek lisans düzeyindeki diğer yüksek öğrenim dallarından mezun olanlar alınabilmektedir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.140 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.