logo yeni

Feragat Etme Hakkında

Daha
3 ay 1 hafta önce #15756 yazan ozbl146
ozbl146 konu oluşturdu: Feragat Etme Hakkında
Merhaba,

Ben 2015 kpss puanı , yazılı ve sözlü sınav süreci sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının İş Müfettiş Yardımcılığı Sınavını kazanmış bulunmaktayım.Bu hakkımdan feragat etmek istiyorum.

2016 KPSS puanı ile merkezi atamalarda 657 veya 399 a tabi bir kurumu kazandığım zaman herhangi bi engel olur mu?657 de 1 yıl bekleme süresi var onu biliyorum ama ben feragat edeceğim ve farklı bi sınav puanı ile yeni göreve başlayacağım.

Yardımcı olursanız memnun olurum..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #15758 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Feragat Etme Hakkında
Devlet memuriyetine ilişkin olarak atama yapılan bir göreve, belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içinde başlamayanların atamaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuriyetine alınmazlar.
Ancak, sınavı kazanmış olmanız atamanızında yapıldığı anlamına gelmez. İlgili kuruma başvuruda bulunarak, kazanmış olduğunuz sınav hakkından feragat ettiğinizi belirterek atamanızın yapılmamasını istemeniz durumunda, kurum tarafından atamanızın yapılmayabileceğini ve böylelikle de memuriyete girme bakımından bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
Öte yandan, atanmış olsanız bile bu durum 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli personel pozisyonlarına girmenize herhangi bir engel oluşturmaz.

Daha
3 ay 1 hafta önce #15760 yazan ozbl146
ozbl146 konu cevapladı: Feragat Etme Hakkında
bana kurumdan tebligat geldi bu atamam yapıldığı anlamına geliyor sanırım bu durumda 657 li kadrolar için 1 yıl beklemek zorunda mıyım?

Daha
3 ay 1 hafta önce #15763 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Feragat Etme Hakkında
Kurumdan gelen yazının içeriğini paylaşırsanız atamanızın yapılıp yapılmadığı konusunda yorum yapılabilir.

Daha
3 ay 5 gün önce #15786 yazan ozbl146
Bakanlığımız, İş Teftiş Kurulu Başkanlığında açık bulunan 8 inci derece İş Müfettişi Yardımcısı kadrosuna 8 inci derecenin 1 inci kademe aylığıyla 24/05/2017 tarihli ve 34691 sayılı onayla açıktan aday olarak atanmış bulunmaktasınız.

657 sayılı Kanunun 62 inci maddesinin (b) fıkrasına göre 15 gün içerisinde göreve başlamanız gerekmekte olup, aksi takdirde aynı Kanunun 63 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan ''Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 inci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atamaları iptal edilir ve bunları 1 yıl süreyle devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.'' hükmüne göre işlem yürütülecektir.
Bilgi ve gereğini rica ederim.

Daha
3 ay 5 gün önce #15787 yazan scandisk
scandisk konu cevapladı: Feragat Etme Hakkında
Atamanız yapılmış ve göreve başlamazsanız 1 yıl süre ile memuriyete giremeyeceğiniz açıkça yazıda belirtilmiş.

Daha
3 ay 5 gün önce #15788 yazan ozbl146
bakanlık personeli aradım ve feragat dilekçesi istendi bu durumda herhangi bi engel olmayacağı söylendi bana ve benimde kafam karıştı. Peki 399 a tabi kurumlara atanabilir miyim bu süreçte? ya da 4/b li kadrolara?

Daha
3 ay 5 gün önce #15789 yazan osman1
Atanmış olduğunuz memuriyet görevine başlamanız, 399 sayılı KHK'ya tabi sözleşmeli pozisyonlara atanmak için belli bir süre beklemenize neden olmaz.

Daha
1 ay 6 gün önce #15972 yazan ozbl146
peki 4/b li sözleşmeli kadrolara atanmak için engel teşkil eder mi? Mesela dsi ve karayolları gibi kurumlar son dönemde sözleşmeli personel almaya başladılar buraları kazansam bi sorun olur mu?

Daha
1 ay 5 gün önce #15973 yazan osman1
657 sayılı Kanuna tabi bir görevden feragat etmeniz, memur kadrolarına yeniden atanabilmek için belli bir süre beklemenizi gerektirirken, 4/B sözleşmeli pozisyonlarda görev almanız için belli bir süre beklemenize gerektirmez.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.604 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.