logo yeni

35 YAŞ SINIRI

Daha
1 yıl 1 hafta önce #15401 yazan AKİFF
AKİFF konu oluşturdu: 35 YAŞ SINIRI
A tipi kadrolar için geçerli olan 35 yaş sınırının kamuda daha önce göreve başlayan çalışanlar içinde geçerli olup olmadığı konusunda tam ve kesin bilgisi olan var mı acaba?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 hafta önce #15403 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: 35 YAŞ SINIRI
Yaş sınırı konusunda çalışan çalışmayan ayrımı yapılmadığından, özel düzenlemeler gereği yapılan atamalar dışında, 35 yaş şartı çalışanlar için de geçerli olacaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 hafta önce #15404 yazan metinc
metinc konu cevapladı: 35 YAŞ SINIRI
Kariyer uzmanlıklarda yaş sınırı getirmenin bir mantığı vardır. Bu mesleklerde yardımcılıkla başlanır ve bu dönemde müfettiş yada uzmanın gözetimi ve denetiminde onun yetiştirmesi ile çalışılır. Dolayısıyla örneğin 40 yaşında bir adamı müfettiş yardımcısı yapıp sonrada 26 yaşında bir müfettişin emrine vermek sıkıntı çıkarır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için bu meslekte yetişme döneminde bir yaş sınırı olması gereklidir. Bu yüzden şahsi görüşüm daha önce memuriyeti olmasının bir anlamı yoktur buradaki sınır mesleğe giriş sınırıdır. Ancak istersen DPB ye sorabilirsin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.496 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.