logo yeni

calisanlar2 copy

4c personelin yıllık izni devredebiliyormu

Çok
7 yıl 4 ay önce #1408 Yazan: metinc
Haziran ayında göreve başlayan bir 4c personelin yıllık izni bir sonraki yıl haziran ayına kadarmı gecerlidir yoksa yılbasında sözleşme yenilediğimiz için yılbaşına kadarmıdır.Teşekkü ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #1458 Yazan: papatya
papatya tarafından 4c personelin yıllık izni devredebiliyormu konusunda yanıtlandı

metinc Yazan:: Haziran ayında göreve başlayan bir 4c personelin yıllık izni bir sonraki yıl haziran ayına kadarmı gecerlidir yoksa yılbasında sözleşme yenilediğimiz için yılbaşına kadarmıdır.Teşekkü ederim.


Sayın METİNC,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesine tabi istihdam edilen geçici personele, çalıştıkları her ay için 2 gün ücretli izin verilebilmektedir.
Bu izinlerin sözleşme döneminde toplu olarak kullanılması mümkün olmakla birlikte, sözleşme dönemi sona erdikten sonra, o sözleşmeye bağlı olarak kazanılan izin haklarının başka bir sözleşme döneminde kullanılması söz konusu olamayacaktır.

Bu nedenle, sözleşmelerin mali yıl ile sınırlı olması nedeniyle, haziran ayında göreve başlayan 4/C personelin o yıl içerisinde kazanacağı yıllık izin hakkını aynı takvim yılı içerisinde kullanmadığı takdirde, bu izinleri izleyen sözleşme döneminde kullanamayacağını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.174 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.