logo yeni

GELİŞTİRME ÖDENEĞİ UZATILIYOR

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

maas6Eğitim-Bir-Sen’den yapılan açıklamada, geliştirme ödeneği konusunda hazırlanan düzenlemenin Bakanlar Kurulu’na gönderildiği belirtildi.

Sendika yaptığı açıklamada, Geliştirme Ödeneği Ödenmesine Dair 4/4/2005 tarihli ve 2005/8681 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nın geçici 2. maddesi gereğince öğretim elemanlarına, geliştirme ödeneği ödenmesine 15.12.2014 tarihi itibarıyla bir kısım üniversiteler yönünden son verilecek olması nedeniyle Başbakanlık ve Maliye Bakanlığında yapılan girişimlerin sonuç verdiği ve gelişim ödeneğine ilişkin düzenlemenin Bakanlar Kurulu’nda imzaya sunulduğu bildirildi.

4/4/2005 tarihli ve 2005/8681 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nın geçici 2. maddesinde yer alan hükmün değiştirilmek suretiyle geliştirme ödeneğinin ödenmesine devam edilmesi ve mezkûr maddede geçen on beş yıl şeklindeki sınırlamanın kaldırılması Kamu Personeli Danışma Kurulunda da gündeme gelmişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.