logo yeni

YENİ BİR ÜNİVERSİTE KURULDU

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

egitim5Kocaeli’nde bulunan “Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü”, “Gebze Teknik Üniversitesi” adıyla yeni bir üniversite şeklinde yapılandırıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren “6562 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü “Gebze Teknik Üniversitesi”ne dönüştürüldü.

Kanunla, Kocaeli’nde bulunan “Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü”, Gebze Teknik Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite şeklinde yapılandırıldı.

**Üniversiteye bağlı 4 fakülte (Temel Bilimler, Mühendislik, Mimarlık, İşletme) ile 9 enstitü (Enerji Teknolojileri, Biyoteknoloji, Nanoteknoloji, Yer ve Deniz Bilimleri, Ulaşım Teknolojileri, Savunma Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler) bulunacak.

**Üniversiteye, 127 idari ve 306 akademik olmak üzere toplam ilave 433 kadro ihdas edildi.

**Bugün itibariyle Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde kayıtlı bulunan öğrencilere verilecek mezuniyet belgeleri ile diplomalar, istekleri hâlinde Enstitünün adıyla Gebze Teknik Üniversitesi tarafından verilecek.

**Bugün itibariyle adı değiştirilen fakülte ve enstitülerin öğrencileri, daha önce geçerli olan mevzuata göre öğrenimlerini sürdürecek.

Üniversitenin kurulmasına dair Kanun

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.