logo yeni

İDARİ GÖREV ÖDENEĞİNDEN KİMLER NE KADAR YARARLANIR?

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademik2Yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim elemanlarından bazılarına, yürüttükleri görevlerden dolayı “İdari görev ödeneği” ödenmektedir.

2914 sayılı Yükseköğretim Kanununa tabi personelden; Rektörler, Rektör Yardımcısı, Dekan, Dekan Yardımcısı, Enstitü Müdürü, Yüksekokul Müdürleri, Konservatuar Müdürü,  Bölüm Başkanı, Enstitü Müdür Yardımcısı, Yüksekokul Müdür Yardımcısı ve Konservatuar Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunanlar, idari görev ödeneğinden yararlanmaktadırlar.

İdari görev ödeneğinden yararlanabileceklere, almakta oldukları aylık gösterge ve ek gösterge brüt tutarının belli bir oranı kadar idari görev ödeneği verilmektedir. Birden fazla idari görevi bulunanlara ise, İdari Görev Ödeneğinden en yüksek olanı verilir.

Unvanlara göre idari görev ödeneği oranları

UNVANI

İDARİ GÖREV ÖDENEĞİ ORANI

Rektör

%70

Rektör Yardımcısı

Dekan

%30

Dekan Yardımcısı

Enstitü Müdürü

Yüksekokul Müdürleri

Konservatuar Müdürü

Bölüm Başkanı

%20

Enstitü Müdür Yardımcısı

Yüksekokul Müdür Yardımcısı

Konservatuar Müdür Yardımcısı

%15

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.