logo yeni

AKADEMİSYENLERİN MAAŞLARI ARTIYOR

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademikBaşbakan Ahmet DAVUTOĞLU, öğretim üyelerinin maaş konusundaki sıkıntısının giderileceği haberini verdi.

Daha önce çeşitli platformlarda dillendirilen, öğretim üyelerinin maaşlarının artırılacağı haberi, Başbakan Davutoğlu’nun ağzından çıkan sözler sonrasında netleşmiş oldu.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti tarafından düzenlenen bayramlaşma programında, bayram sonrası bir düzenleme yapılacağını belirterek, "akademisyen kadrosunda çalışan araştırma görevlilerimizle Maliye'de, Hazine'de, Dışişleri'nde, diğer yerlerde göreve başlayanlar arasındaki fark tamamıyla kapatılacak ve yaklaşık yüzde 35'lik bir zam ile genç akademisyenlerimiz de diğer bütün akranları gibi aynı haklara sahip olacaklar" dedi. Başbakan ayrıca, akademik teşvik primiyle birlikte maaşlarda yüzde 20'lik daha bir katkı sağlanacağını belirtti.

Daha önce çeşitli platformlarda dillendirilen bu maaş artışı ile ilgili olarak sitemiz tarafından yapılan kurgusal bir çalışma ile öğretim üyelerinin maaşlarını yaklaşık olarak buradaki haberimizde vermiştik. Başbakan Davutoğlu tarafından verilen yaklaşık %35 lik artış rakamı, sitemiz tarafından hazırlanan haberdeki maaş rakamlarını doğrular niteliktedir.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.