logo yeni

AKADEMİK VE İDARİ PERSONELİN ÖZLÜK HAKLARI BAŞBAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademik5Üniversitelerde görev yapan akademik ve idari personelin özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin çalışma yapılıp yapılmadığı Başbakana soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Ahmet Duran BULUT, verdiği soru önergesinde; üniversitelerde görev yapan akademik ve idari personelin sıkıntı yaşadığını, üniversitelerdeki ücret ve özlük haklarının iyileştirilmesi ile bilimsel çalışma ortamı oluşturulması konusunda yaklaşık on iki yıldan beri hiçbir olumlu icraat ortaya konulmayarak akademisyenlerin ve idari personelin mağdur edildiğini belirterek, konuya ilişkin hususlarda Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1-Akademisyenlerimizin maaşlarında iyileştirme yapılacak mıdır?

2-Basın yayın organlarında yer alan haberlere göre; Maliye Bakanı Şimşek, yerel seçimler öncesinde Batman Üniversitesinde öğretim elemanlarıyla görüşmesi sırasında “akademik zam konusunda çalışmaların tamamlandığını, Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi gibi öğretim elemanlarına yüksek oranda seyyanen zam yapılacağını ve diğer Öğretim Üyelerine de performans sistemine göre bir iyileştirme yapılacağını” beyan elli. Bu durum ne zaman gerçekleştirilecektir?

3-Şeflerin ek göstergelerinin 3000’e, şube müdürü, fakülte ve yüksekokul sekreterlerinin 3600’e çıkarılması bir zaruret haline gelmiştir. Bu durum ne zaman gerçekleştirilecektir?

4-Şube müdürü, fakülte ve yüksekokul sekreterlerine makam tazminatı ödenmesi konusunda bir çalışmanız bulunmakta mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.