logo yeni

AKADEMİK PERSONELİN 15 OCAK 2014 MAAŞLARI

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademikKamu çalışanlarının aylık ücretlerine 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olarak yapılacak zammın netleşmesi ile birlikte, akademik personelin 15 Ocak 2014 tarihinde alacakları maaşlar da belli oldu.

Akademik personelin 2017 yılı güncel maaşları için tıklayınız....

Akademik personelin 2014 yılı aylıkları; taban aylıktaki brüt 175 TL’lik artışa, asgari geçim indiriminde artışa ve enflasyon farkı zammından kaynaklanan katsayı artışına bağlı olarak yükseldi. Bu yükseliş 01 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olacağından, akademik personelin 1-14 Ocak maaş farkları da ayrıca ödenecek.

Bu çerçevede, akademik personelden bazılarının(Rektör, profesör,doçent, yardımcı doçent, uzman, okutman, araştırma görevlisinin) 15 Ocak 2014 tarihinde alacakları zamlı net maaşlar konusunda memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Akademik Personelin Net Maaşları 

akademik-personel-2014-maaslari

NOT:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Sabit döner sermaye ödemeleri (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Çalışılan hizmet bölgesinden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamış ve Geliştirme Ödeneği hesaplamaya dahil edilmemiştir..

-Eğitim Öğretim Ödeneği aylık ücrete ilave edilmiştir.

-Yabancı Dil Tazminatı, tüm unvanlar için 300 gösterge rakamına göre hesaplanmıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.