logo yeni

AKADEMİK PERSONEL İMZA FÖYÜ İLE Mİ KONTROL EDİLİYOR?

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

imzaAraştırma görevlilerine yönelik olarak "imza föyü" uygulaması ile tez ve kütüphane izni yasağı getirildiği iddiaları ve yardımcı doçent kadrolarına yapılan atamalar konusunda Milli Eğitim Bakanında cevap istendi.

Milletvekili Aykut ERDOĞDU tarafından verilen soru önergesinde, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlilerine karşı yapıldığı iddia edilen uygulamalardan söz edilerek, bazı sorulara Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevap verilmesi istendi.

Önergede yer alan sorulardan bazıları şöyle:

**Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sadece araştırma görevlilerine yönelik uygulanan ve mesai saatlerinde okulda olup olmadıklarını denetlenmesini sağlayan ve bu hali ile üniversitenin hiçbir fakültesinde uygulanmayan imza föyü uygulaması var mıdır? Eğer var ise bu uygulama ne zaman ve hangi amaçla başlatılmıştır? Bu uygulama sebebi ile soruşturma açılan “Araştırma Görevlisi” var mıdır?

**Pek çok üniversitede uygulanmakta olan araştırma görevlilerine yönelik tez ve kütüphane izinleri Marmara İletişim’de hangi tarihte ve ne gerekçeyle kaldırılmıştır?

**Marmara üniversitesinde yönetmelikte araştırma görevlilerine verilemeyeceği belirtilmesine rağmen araştırma görevlilerine verilen görevler (örneğin öğrenci danışmanlıkları gibi) var mıdır?

**Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Yardımcı Doçentlik” kadrosu bekleyen kaç tane doktor “Araştırma Görevlisi” vardır? İçeride kadro bekleyen doktor araştırma görevlileri varken dışarıdan kaç tane “Yardımcı Doçent” alınmıştır?

**Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yıllardır “Yardımcı Doçentlik” kadrosu bekleyen doktor araştırma görevlileri varken; doktor olduktan 15 gün içerisinde “Yardımcı Doçentlik” kadrosu gelen “Araştırma Görevlisi” bulunmakta mıdır? Cevap evet ise bu hızlı sürecin nedeni nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.