logo yeni

ADRESE TESLİM KADRO İLANI İDDİALARI ÖNERGEYE KONU EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

ilanMersin milletvekili Vahap SEÇER, Recep Tayyip ERDOĞAN Üniversitesi tarafından verilen akademik kadrolara ilişkin ilanda yer alan isimlerle ilgili iddiaları yazılı soru önergesi haline getirerek Meclis Başkanlığına sundu.

Seçer’in önergesinde yer alan iddialar ve konuya ilişkin sorular şöyle:

“Üniversiteler öğretim üyesi arayışlarını ve bu ihtiyaçlarını, Basın ilan Kurumu aracılığı ile verdikleri resmi ilanlar aracılığı ile karşılamaya çalışır. İlanlarda, aranan öğretim üyesinin taşıyacağı özellikler ayrıntılı bir biçimde yer alır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversite’sinin 01.08.2013 tarihinde yayımlattığı ilanda büyük bir skandala imza atılmıştır. İlanda ihtiyaç duyulan öğretim üyelerinin vasıflarının yanı sıra “Açıklama” bölümünde “Ahmet Pergel doçentliği alamadı sorulacak”, “Can Coşkun- Sorulacak”, “Murat Tomakin-İzinli Değil”, “Sabri Bilgin-Sorulacak”, “Huriye Karabulut-Sorulacak” ve “Musa Balcı” gibi notlar da yer almıştır. Söz konusu kadro ilanından ilan edilmekte olan kadrolara kimlerin atanacağı, ilanı verenler tarafından önceden belirlenmiştir.

Bu çerçevede;

1. Sözü edilen ilan “Adrese teslim kadro ilanı” değil midir?

2. İlanda adı geçen kişi ya da kişiler kimlerdir, akademik liyakat ve geçmişleri nedir?

3. İlanda geçen, Tıp, Mühendislik, Fen Edebiyat Fakültesine 1’er, Su Ürünleri Fakültesine ise 2 Doçent; İlahiyat Fakültesine ise 1 Yardımcı Doçent kadrolarına personel alımı gerçekleşmiş midir? Gerçekleşmiş ise kim ya da kimler alınmıştır?

4. Sözü edilen olayla ilgili olarak YÖK’ün bir tasarrufu olmuş mudur/olacak mıdır?

5. Konu üniversite bünyesinde soruşturmaya konu olmuş mudur? Olmuş ise soruşturmanın sonucu nedir?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.