logo yeni

YÖK 19 ÜNİVERSİTENİN REKTÖR ADAY ADAYLARI İÇİN DUYURUDA BULUNDU

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

yokYÖK 19 Üniversitenin rektör aday adaylarının başvuruda bulunması için duyuruda bulundu.

YÖK’ten yapılan açıklamada, "Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi" " Ardahan Üniversitesi" "Artvin Çoruh Üniversitesi" "Bartın Üniversitesi" "Batman Üniversitesi" "Bitlis Eren Üniversitesi" "Çankırı Karatekin Üniversitesi" "Gümüşhane Üniversitesi" "Hakkari Üniversitesi" "Iğdır Üniversitesi" "İzmir Bakırçay Üniversitesi" "İzmir Demokrasi Üniversitesi" "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi" "Kırklareli Üniversitesi" " Kilis 7 Aralık Üniversitesi" "Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi" "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" "Siirt Üniversitesi" ve " Yalova Üniversitesi" ne rektör ataması yapılacağı belirtilerek, ilgilenenlerin 21.11.2016 tarihinden 28.11.2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunması gerektiği belirtildi.

Açıklamaya göre, rektör adayı olarak başvuracaklarda aranan şartlar şöyle:

a) "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olması,

b) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması,

c) Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması,

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

Başvuruda kullanılacak Rektör Adayı Bilgi Formu'nu indirmek için tıklayınız.

Ayrıca YÖK, başvuruların bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, “This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabileceğini bildirdi. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.