logo yeni

AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ USUL VE ESASLARI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademikBir yıl önce 2015/8305 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı ve 2016/9714 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yeni “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği” yürürlüğe konuldu.

ÜNİVERSİTE AKADEMİK VE İDARİ PERSONELİNİN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMASI NASIL OLACAK?

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademik2Geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren 6764 sayılı “Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, yükseköğretim kurumlarının akademik ve idari personeline ilişkin bazı düzenlemeler de yaptı. Bu düzenlemelerden birisi de, yükseköğretim kurumları personeli hakkında alınacak görevden uzaklaştırma tedbirine ilişkin oldu.

AKADEMİK PERSONEL 15 OCAK 2017’DE NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademik 5Akademik personelin aylık net maaşları, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren uygulanacak %3 oranındaki genel maaş zammı (enflasyon farkı zammı olursa bu da dahil edilerek) ve 15 Ocak 2017 tarihinden geçerli uygulanacak asgari geçim indirimi artışına bağlı olarak yükselecek.

AKADEMİSYENLERİN HANGİ FİİLİNE HANGİ CEZA UYGULANACAK?

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademik2TBMM Genel Kurulu gündeminde olan yakında yasalaşması beklenen “Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” ile akademisyenler hakkında uygulanacak disiplin hükümleri de belirleniyor.

AKADEMİK PERSONELİN 15 TEMMUZ 2016 ZAMLI NET MAAŞI

Aktif . Yayınlanma Akademik Personel

akademik3Kamu görevlilerinin aylık ücretlerinin belirlenmesinde esas alınan katsayıların, 1 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olarak %5 oranında artmasıyla, akademik personelin 2016 yılının ikinci altı aylık döneminde alacağı aylık net maaş miktarları da belli oldu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.