logo yeni

BAZI 4/C PERSONELİ HALEN KURUMLARINDA SORUN YAŞIYOR

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

4c-24/C statüsünde istihdam edilmekte olan personelin elde ettiği bazı hakların halen kurumlar tarafından gereğince uygulanmadığına ilişkin şikayetler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e soruldu.

Milletvekili Ahmet Duran BULUT tarafından hazırlanan önergede şu ifadelere yerverildi:

“4/C’li personellerimiz sözleşmelerinde yaşanan belirsizlikler ve aksaklıklar sebebiyle mağduriyet yaşamaktadırlar.

6552 sayılı Kanunla getirilen hüküm, Devlet Personel Başkanlığının duyurusu ile yayınlanan “Tip Sözleşmeye karşın bazı kurumlarda, 4/C’li personele farklı içerikli sözleşmeler imzalatılmaya çalışıldığı, bazı sözleşmelerin başlangıç tarihinin ise 1 Ocak 2015’ten sonraki tarihleri kapsadığı yönünde çeşitli haberler bulunmaktadır.

Ayrıca bazı 4/C’lilerin daha önce toplu sözleşmede karar alınmasına karşın 11 ay 28 günden daha kısa süre çalıştırıldığı da belirtilmektedir.

1.2015 yılında 4/C’liler için yapılacak sözleşmelerdeki belirsizliklerin giderilmesi ve var olan mağduriyetlerin çözülmesi için ne tür çalışmalar yapacaksınız?

2.6552 sayılı Kanunla getirilen hüküm çerçevesinde, Devlet Personel Başkanlığı’nın duyurusu ile yayınlanan “Tip Sözleşme”ye karşın bazı kurumlarda, 4/C’li personele farklı içerikli sözleşmeler imzalatılmaya çalışıldığı bilgileri doğru mudur?

3.4/C’lilerin daha önce toplu sözleşmede karar alınmasına karşın 11 ay 28 günden daha kısa süre çalıştırıldığı bilgileri doğru mudur?

4.4/C’lilerin yaşamış oldukları mağduriyetin çözülmesi konusunda ilgili Bakanlıklara talimatınız olacak mıdır?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.