logo yeni

4/C PERSONELE EK ÖDEME VERİLMEMESİNE İLİŞKİN ESASLAR DAVA EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

maas17Özelleştirme Uygulamaları Sonucunda İş Sözleşmeleri Sona Eren İşçilerin, 657 sayılı Kanunun 4/C maddesine göre geçici personel statüsünde çalışmasına ilişkin esaslarda ek ödemeye yer verilmemesi dava edildi.

31/12/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve buradan ulaşabileceğiniz esaslarda, özelleştirme sebebiyle 4/C statüsünde çalışmak durumunda kalan personelin ücretlerine ilişkin maddede ek ödeme verilmesine ilişkin düzenleme yapılmamıştı. Ayrıca, esaslarda yer verilen “bu Esaslar ve ilgili yıla ilişkin toplu sözleşmelerde yapılması öngörülen ayni ve nakdi ödemeler dışında herhangi bir ad altında ödeme yapılmaz ve sözleşmelere bu yolda hüküm konulmaz.” hükmü ile geçici personelin ek ödeme almasına engel olacak düzenleme yapılmıştı.

Türk Eğitim-Sen tarafından açılan davada, söz konusu Esasların ücretlere ilişkin 7 inci maddesinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istendi.

Türk Eğitim-Sen tarafından açılan davanın dilekçesine buradan ulaşabilirsiniz.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.