logo yeni

4/C PERSONELİN EK ÖDEMESİNE AÇIKLIK GETİRİLMESİ İSTENDİ

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

maas15Türk Eğitim-Sen, 4/C statüsüne tabi olarak istihdam edilmekte olan personelin 2015 yılında kesintisiz şekilde istihdam edilip edilmeyeceği ve ek ödemelerden yararlanıp yararlanamayacağı hususlarına açıklık getirilmesi için Devlet Personel Başkanlığı ve  Maliye Bakanlığından görüş istendiğini bildirdi.

11 Eylül 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Torba Kanun ile yapılan düzenleme ile birlikte 4/C’li personelin “yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar” istihdam edilecekleri, bu kapsamda istihdam edileceklerin sayısı, öğrenim durumlarına göre çalışma şartları ve bunlara ödenecek ücretler ile diğer hususların Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığının görüşleri üzerine Bakanlar Kurulunca belirleneceği düzenlenmişti. Ancak 2015 yılı için geçerli olmak üzere yürürlüğe girmesi beklenen geçici personel istihdamına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı henüz yayınlanmadığı için 4/C’li personelin hizmet sözleşmelerinin bu yıl sonunda feshedilip feshedilmeyeceğine dair belirsizlik yaşanmaktaydı.

Ayrıca, 4/C personele ek ödeme verilmesi konusunda mahkemelerimiz tarafından verilen kararları gereğince, bu personele ödeme yapılıp yapılmayacağı konusunda da bir tereddüt yaşanmaktaydı.

Sendikadan yapılan açıklamada bu tereddütlerin giderilebilmesi amacıyla Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığından görüş istendiği belirtildi.

İlgilli yazı

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.